KoktajLOVE piątki na balu weneckim, z wrocławskimi Lwami i Cudo-Twórcami!

Monika Jaworska | Utworzono: 12.07.2018, 12:22 | Zmodyfikowano: 12.07.2018, 12:22
A|A|A

fot. CC0 Creative Commons

W pierwszej godzinie goście ze Strefy Kultury Wrocław: Ania Bieliz, z programu Mikrogranty oraz Karina Prajs - Owczarek z Gwardii Gryfa opowiedziały o sobotniej Dworskiej Maskaradzie w Zamku w Leśnicy, gdzie najpierw warsztaty, bal wenecki, a na koniec spektakl "Sbandieratori Dumą Naszych Serc" z pokazem żonglerki chorągwiami i tańcem. Bartek Zubik, projekt Sąsiadujemy, zaprosił na plener malarski i do kina sądziedzkiego na Brochowie na bezpłatną projekcję "Twojego Vincenta" w sobotę o godz. 20 w sali na Dworcu Wrocław Brochów. Kuba Żary przypomniał o trwającym Lecie Organowym (25. Międzynarodowy Festiwal Organowy Non Sola Scripta).  Jedynym takim festiwalu, w którym mistrzowie organowi pozwalają sobie na improwizację. Koncerty co niedzielę do 2 września w zabytkowym kościele Św. Krzyża na Ostrowie Tumskim.Po 17-ej w naszym wakacyjnym studiu pojawiły się wrocławskie lwy, The Lwy, a konkretnie The Lions - troje przedstawicieli licznego zespołu wrocławskich muzyków, który jest kontynuacją muzycznej drogi grupy Lion Vibrations. O historii grupy, o tym co nowego się dzieje śpiewająco opowiadali przy dźwiękach ukulele - Magdalena Milwiw-Baron, Agata Gołemberska i Grzegorz Turczyński. Obecnie zespół pracuje nad nowym materiałem, ich ostatnim dziełem jest singiel TAM, który możecie usłyszeć na antenie Radia RAM. Zespół The Lions to swojego rodzaju All Stars Band, który tworzą świetni soliści znani m.in. z takich zespołów jak: Lao Che, Pink Freud, Kamil Bednarek, Maria Sadowska, Jose Torres Havana Dreams, Messajah, W.E.N.A., Stan Borys, Miloopa. Muzycy zespołu koncertowali na wielu krajowych i zagranicznych festiwalach. Teraz grają w składzie: Natalia Lubrano, Agata Gołemberska, Magdalena Milwiw-Baron, Adam Milwiw-Baron, Karol Gola, Grzegorz Turczyński, Artur Kocan, Piotr Rachoń, Żenia Betliński, Marcin Rak. Lwy zapraszają wszystkich na wspólną przygodę, mianowicie w poniedziałek 16 lipca zagrają mini koncert na wrocławskim Rynku (w okolicach fontanny), który zostanie zarejestrowany z ziemi i powietrza na potrzeby teledysku do nowego singla. Każdy, kto będzie chciał wziąć udział w tym przedsięwzięciu, będzie mógł się potem zobaczyć w ich klipie! Zabytki do oglądania, dotykania i wąchania, koncert zespołu "Małe Instrumenty", oprowadzania kuratorskie po nowej wystawie stałej "Cudo-Twórcy" i bezpłatny wstęp przez cały weekend dla osób urodzonych w 1948 roku – to niektóre z atrakcji przygotowanych przez Muzeum Narodowe we Wrocławiu z okazji jubileuszu 70. lecia powstania. Na wspólne świętowanie zapraszają również oddziały: Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Sztuki Współczesnej i Muzeum Etnograficzne.  Po godz. 18.00 do jubileuszowego zwiedzania zachęcała Anna Kowalów, rzeczniczka Muzeum.


Kunsztowna zbroja japońskiego samuraja, zegar słoneczny z busolą, kufer podróżny Louis Vuitton, sukienka z błękitnego jedwabiu, designerskie kryształowe kieliszki i kultowe radio „Szarotka”. Te i kilkaset innych przedmiotów złożą się na niezwykłą wystawę zatytułowaną „Cudo-Twórcy”. Nowa ekspozycja stała zagości na trzecim piętrze Muzeum Narodowego we Wrocławiu i będzie prezentowała trzy kolekcje: sztuki Bliskiego i Dalekiego Wschodu, rzemiosła artystycznego i kultury materialnej oraz ceramiki i współczesnego szkła artystycznego.

W jubileuszowy weekend będzie można również wziąć udział w grze z nagrodami. Każdy, kto w dniach 14-15 lipca odwiedzi cztery oddziały Muzeum Narodowego we Wrocławiu, odpowie na pytania znajdujące się na specjalnej karcie zadań i zbierze pamiątkowe pieczątki, będzie miał okazję wygrać atrakcyjne nagrody. Więcej informacji na www.mnwr.art.pl

Małe Instrumenty zagrają w sobotę o godz. 20.00. Usłyszycie interpretacje utworów Chopina wykonane na TOY PIANO, miniaturze tradycyjnego pianina lub fortepianu. Wstęp bezpłatny.

PROGRAM 70-lecia
MUZEUM NARODOWEGO WE WROCŁAWIU
na FB TUTAJ [LINK]


Przed nami wielki finał mundialu - jak przygotować szybko i smacznie przystawki na stół w domowej strefie kibica? O tym opowiedział nam  Paweł Sawicki, szef kuchni restauracji Novocaina. Nie były to propozycje z kuchni chorwackiej, czy francuskiej - a przepis na guacamole do tacosów oraz warzywa w pakorze. 

Wysmakowanego weekendu i pełnych wrażeń wakacyjnych dni we Wrocławiu, a kolejne spotkanie na Rynku w piątek 20 lipca od godz. 16.00! 


 

REKLAMA

To może Cię zainteresować