Zaułek Solny do przebudowy? Znikną miejsca parkingowe w centrum

Piotr Kaszuwara, mk | Utworzono: 09.07.2018, 06:30 | Zmodyfikowano: 09.07.2018, 07:54
A|A|A

fot. archiwum Radia Wrocław

Możliwe, że znikną niektóre miejsca parkingowe, ale za to w zamian pojawią się szersze i równe chodniki. Na temat tych zmian rozmawiali już przedstawiciele rady osiedla starego miasta i miejscy urzędnicy.

-Jest też wstępna zgoda miejskiego konserwatora zabytków - tłumaczy Jolanta Niezgodzka z Rady Osiedla Wrocław Stare-Miasto:

Największe zmiany mają zajść na ulicach Szajnochy, Psie Budy i Gepperta.

-Nie byłoby też problemu z przebudową schodów do Zaułka Solnego, bo brama i jej sąsiedztwo nie są zabytkami, ale najpierw potrzeba zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego - przyznaje Agata Chmielowska, Miejski Konserwator Zabytków we Wrocławiu:

Koszt takiego przedsięwzięcia to kilka milionów, a pierwsze zmiany na Starym Mieście we Wrocławiu mają zajść jeszcze w tym roku, jeśli wniosek złożony przez Radę Osiedla zatwierdzi Rada Miejska.

-Dziś np. przejście na Plac Solny, od strony Zaułka Solnego jest dla niepełnosprawnych po prostu niemożliwe - mówią wrocławianie:

Samych schodów na razie nie uda się przebudować, bo trwa spór sądowy o pobliską działkę. Pod ziemią znajduje się między innymi instalacja gazowa i wymagałoby to dużych nakładów finansowych.

-Dlatego lepiej te pieniądze zainwestować w kilka miejsc - przekonuje Bartłomiej Świerczewski z Biura Partycypacji Społecznej we wrocławskim magistracie:

Stanowisko przedstawiciela prezydenta do spraw osób niepełnosprawnych Bartłomieja Skrzyńskiego:

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować