Nowy singiel MIN t!

Radio RAM na podst. materiałów wydawcy | Utworzono: 08.07.2018, 11:01 | Zmodyfikowano: 08.07.2018, 11:01
A|A|A

fot. Lumikko

Pochodząca z Wrocławia i mieszkająca na co dzień w Berlinie MIN t prezentuje kolejny singiel ze świetnie przyjętego krążka "Assemblage". Neo-soulowemu "Down/On" towarzyszy wakacyjny klimat w nowym teledysku. 
Przypomnijmy: MIN t to kompozytorka, pianistka, producentka i wokalistka, a w karierze solowej stawia przede wszystkim na własne umiejętności wykonawcze. Jej debiutancki album znalazł się w podsumowaniach najlepszych płyt 2017 roku wielu polskich mediów muzycznych. Artystka została wyróżniona przez Gazetę Wyborczą zajmując drugie miejsce w Plebiscycie Sanki 2018 (polski odpowiednik BBC Sound Of...), a po singlach "Motion", "Missing the Air" i "Her Story" przyszedł czas na kolejny, letni akcent.

Autorką klipu do "Down/On" jest Lumikko, która wraz z autorką utworu, Martyną Kubicz – stworzyła pocztówkę z berlińskiego święta rozrywki i historycznego symbolu walki z gentryfikacją, określanego jako May Day. Dla mieszkańców Berlina to także oficjalny start wakacji po długim, jesienno-zimowym sezonie.

"Nagrywanie "Down/On" dla MIN t zabrało nam dwa dni, z których jeden był całkowitą niespodzianką - potrzebowałyśmy sceny z imprezką, ale skończyło się na tym, że filmowałyśmy cały dzień w święto 1 maja w Berlinie. Naszą inspiracją były głownie vhs-owe vlogi zmieszane z... całymi wczesnymi latami 2000 i folklor miejski. Oprócz tego i ciuszków od królowej upcyclingu Melisa Minca, nie miałyśmy planu. Dzięki temu powstały ujęcia takie jak MIN t tańcząca przed grafitti Berlin Kidz, w migających światłach ambulansu, a następnego dnia random spotkanie samych Berlin Kidz (chyba też jesteśmy gdzieś u nich w video!). Ujęcia stylizowane nagrałyśmy na podwórku mieszkania, gdzie wtedy zostawałam - szczerze, moje ulubione miejsce na sesje w Berlinie" – relacjonuje Lumikko.

Pogodny vibe bez problemu odnajdziecie zarówno w produkcji, tekście jak i wykonaniu utworu, a uwiecznione przebłyski malowniczego Kreuzbergu podbijają entuzjastyczny wydźwięk całego przedsięwzięcia. Zawrotne stylizacje, w których zobaczycie MIN t to dzieło berlińskiej projektantki mody MeowNEKI MEKO. Jak nowy singiel brzmi na żywo można będzie się przekonać 4 sierpnia podczas OFF Festivalu w Katowicach.

Przypomnimy, że MIN t wystąpiła (w towarzystwie perkusisty Gniewomira Tomczyka) w kwietniu tego roku na RAM Session - ZOBACZ TUTAJ [LINK]REKLAMA

To może Cię zainteresować