Motocykliści przejechali ulicami, by wspomóc chorych na autyzm

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 01.07.2018, 13:44 | Zmodyfikowano: 01.07.2018, 13:45
A|A|A

fot. Piotr Kaszuwara

Motocykliści wspierają chorych na autyzm. Stowarzyszenie Wataha Husky ze Świętej Katarzyny pod Wrocławiem zorganizowało dziś przejazd ulicami stolicy regionu. Wszyscy mieli na sobie specjale koszulki z napisem Zauważ Autyzm. W związku z tym, rajd można było nie tylko zobaczyć, ale też usłyszeć, kiedy wyjeżdżali z Zajezdni Dąbie:

- Znajomi namówili bo sporadycznie wyjeżdżam to była okazja, żeby wyjechać

- I wspomóc to towarzystwo, które potrzebuje trochę dotacji

- Wszyscy jesteśmy za tym, żeby pomagać

- Uwielbiam motory, więc zawsze cieszę się jeżeli pojawiają się tutaj imprezy motorowe. Tym bardziej cieszę się kiedy motory jeżdżą w jakiejś społecznej sprawie - mówi jeden z organizatorów rajdu Robert Drogoś z Centrum Kultury Czasoprzestrzeń W Zajezdni Dąbie.

Jak z kolei dodaje Jacek Śmigiel z Dolnośląskiego Stowarzyszenia na rzecz autyzmu - problem z chorobą zaczyna się często po zakończeniu edukacji:

- Nie mają żadnej sensownej systemowej oferty wsparcia dlatego tu jesteśmy i chcemy o tym mówić. Te osoby są zostawione same sobie. O ile w oświacie mają jeszcze sensowną ofertę to po zakończeniu edukacji około 20-24 roku wpadają w społeczną próżnię.Motocykliści przejechali ulicami Wrocławia i zatrzymali się na Placu Solnym, gdzie do godziny 16 trwają koncerty, a w specjalnych punktach informacyjnych można dowiedzieć się więcej na temat autyzmu. Akcja ma na celu zbiórkę pieniędzy na budowę domu opieki dla dorosłych cierpiących na autyzm.

REKLAMA

To może Cię zainteresować