Tylko myślicie o podróżach? Nie bójcie się skoczyć!

Jan Pelczar | Utworzono: 30.06.2018, 09:56 | Zmodyfikowano: 30.06.2018, 09:56
A|A|A

zdj. Igor Bucki

Latem zaczynamy od początków. Pierwszymi gośćmi w historii "Podróży z Radiem RAM" byli Karolina i Bartek Wudniak. Przygotowywali się do podróży dookoła świata. Są już w jej trakcie, w międzyczasie powrócili nawet do naszego studia. Na starcie wakacji wracamy do podstawowego pytania:  co odróżnia podróżnika od turysty.

Dla Krzysztofa Małachowskiego, który w Podróżach z Radiem RAM stawiał Afrykę ponad wszystko, poligonem doświadczalnym była Australia. Dla Krzyśka wyprawy to połączenie pasji i pracy.  W dzieciństwie, z rodzicami, Bałkany i Bułgaria. 

Jedni zawsze podróżowali i podróżują samotnie, inni na pewnym etapie zaczęli wyprawy w parach. Z Barbarą Cebulą i Tomkiem Grzychem spotkaliśmy się, gdy dopiero startowali do Australii.  Zastanawialiśmy się, jak para dociera się w podróży i wspólnej pracy na wyjazd.  Basi i Tomkowi musiało pójść świetnie, skoro od trzech lat są ciągle w podróży i pozdrawiają z Melbourne.

Dla wielu podróżników dalsze wyprawy zaczynają się od autostopu i namiotu. Chęci są, budżetu nie ma. Patrycjusz Śliwiński nim spędził tytułowy "Rok w Indonezji" przyprawiał rodziców o wakacyjne nerwy swoim przygodowym podejściem do lata.

- Autostopem można dojechać wszędzie - potwierdzali wielokrotnie goście "Podróży z Radiem RAM". Róża Jóda jeździła tak z całą ekipą po calej Ameryce Południowej. Wymarzonej od czasów zobaczenia zdjęcia wodospadów.

Najważniejsze, by już na zawsze zachować młodzieńcze podejście do podróżowania. To, co Igor Bucki nazywa miłością do sportu i Matki Natury

Jedna zasada powtarza się w rozmowie z każdym gościem programu. Nie można tylko myśleć o podróżach. Trzeba odważyć się i skoczyć. Kolejny wakacyjny temat z podróżnikami, gośćmi Radia RAM, podejmie za tydzień po 10:00 Maciek Przestalski. 

REKLAMA

To może Cię zainteresować