Dawid Podsiadło na dwóch koncertach we Wrocławiu

Radio RAM na podst. materiałów wydawcy | Utworzono: 18.06.2018, 09:01 | Zmodyfikowano: 18.06.2018, 09:01
A|A|A

fot. Sony Music Poland

Artysta wystąpi we Wrocławiu 28 lipca w ramach Męskiego Grania i z pełnym koncertem 4 listopada w Hali Stulecia. Ten letni występ będzie tylko przedsmakiem tego, co dziać się będzie jesienią.

W ubiegłym tygodniu ukazał się singiel „Małomiasteczkowy” zapowiadający trzecią płytę Dawida Podsiadły - album, którego premierę zaplanowano na jesień 2018 r., wg deklaracji artysty będzie wypełniony muzyką do tańca. Utwór, który został  entuzjastycznie przyjęty przez fanów, w ciągu tygodnia zanotował ponad 3 mln wyświetleń w serwisie Youtube oraz utrzymuje się na pierwszym miejscu najczęściej odtwarzanych polskich utworów na platformie Spotify.

"Po dwóch solowych albumach gdzie przeważały wolne i refleksyjne utwory napisane w języku angielskim, dojrzałem do tego, żeby całą płytę napisać i zaśpiewać po polsku, a jednocześnie zderzyć tę prawdę w tekstach z muzyką, która poruszy do tańca i do zabawy. Tak to dziś czuję i tak wymyśliłem emocje, które chcę ludziom przekazać na tych nagraniach" - wyznaje Dawid Podsiadło.

Powrotowi Dawida będzie towarzyszyć „Małomiasteczkowa" trasa koncertowa, w wyjątkowej oprawie wizualnej, do której wykonawca zdążył nas już przyzwyczaić. Artysta odwiedzi tylko pięć miast i przewrotnie do nazwy, będą to największe miasta i aglomeracje, a koncerty odbędą się w halach widowiskowych mogących pomieścić kilkanaście tysięcy widzów.

27.10 - Katowice (Spodek)

4.11 - Wrocław (Hala Stulecia)

23.11 - Kraków (TAURON Arena Kraków)

29.11 - Gdańsk/Sopot (Ergo Arena)

8.12 - Warszawa (Torwar) 

Będą to jedyne dedykowane nowemu albumowi, premierowe koncerty Dawida w tym roku, który wcześniej pojawi się z krótkimi koncertami tylko na czterech festiwalach muzycznych (we Wrocławiu obok Dawida na Męskim Graniu wystąpią Lao Che, L.Stadt, Kult, The Dumplings Orkiestra, Męskie Granie Orkiestra), zapowiadając to, co przygotowuje dla fanów na swojej trasie.

Warto przypomnieć, że tuż przed tym kiedy z końcem 2016 roku Dawid ogłosił przerwę od działań muzycznych, w tym - koncertowania,  wszystkie ogłoszone przez niego biletowane koncerty wyprzedały się błyskawicznie (ponad 45 tyś. sprzedanych biletów), a w samej Warszawie artysta zgromadził ponad 15 tys. fanów na 5 koncertach na przestrzeni jednego roku.

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować