Niepełnosprawni kibice z Wrocławia jadą na mundial do Rosji

el, Przemek Gałecki | Utworzono: 17.06.2018, 11:30 | Zmodyfikowano: 17.06.2018, 13:55
A|A|A

Fot: KKN Wrocław

Paweł Parus, szef stowarzyszenia, który od 18 lat porusza się na wózku, nie ukrywa, że spełnia się jedno z jego marzeń. Członkowie klubu widzieli już na żywo spotkania mistrzostw Europy, teraz wreszcie czas na mundial. - Dla nas nie ma barier - mówi Paweł Parus

Członkowie klubu od 2008 roku jeżdżą po całej Europie, by kibicować biało-czerwonym, ale również zespołom, które walczą w Lidze Mistrzów. Do tej pory zaliczyli trzy duże turnieje – mistrzostwa Starego Kontynentu. - Nie mieliśmy jeszcze okazji pojechać na mundial, więc jak tylko pojawiła się okazja, że można tam dotrzeć, postanowiliśmy spróbować - wyjaśnia. 

Wyjeżdżają w środę rano, dwoma busami. Moskwa była za daleko dla tak dużej grupy, więc tym razem na żywo nie zobaczą zespołu Adama Nawałki, ale i tak nastroje przed podróżą są świetne. - Będziemy świadkami - mam nadzieję - bardzo dobrych meczów. Będziemy świadkami wielu bramek. Obejrzymy dwa spotkania: Serbia - Szwajcaria, typowo europejskie, a potem Hiszpania - Maroko. Tutaj szczególnie jesteśmy ciekawi futbolu afrykańskiego. I Hiszpanów, którzy na każdym turnieju są jednym z faworytów - dodaje. 

Wcześniej – bo już we wtorek - wspólnie będą oglądać spotkanie Polska-Senegal.

Mecz towarzyski Polska - Litwa (4:0), PGE Narodowy, Warszawa, 12 czerwca 2018

 

Euro 2012: Finał Hiszpania-Włochy (4:0), Kijów, 1 lipca 2012

 

Euro 2012: Półfinał Niemcy-Włochy (1:2), Warszawa, 28 czerwca 2012

WIĘCEJ: Klub Kibiców Niepełnosprawnych. Relacje

REKLAMA

To może Cię zainteresować