Rock, blues i gry komputerowe dziś w Muzycznym Wrocławiu

Maciek Szabatowski | Utworzono: 30.05.2018, 12:15 | Zmodyfikowano: 30.05.2018, 12:15
A|A|A

fot. materiały promocyjne wydawcy

Blackberry Brothers powstał wiosną 2015 roku. Ich muzyka, to z jednej strony ukłon w stronę największych mistrzów rocka i bluesa lat 60-tych i 70-tych, z drugiej silne osadzenie twórczości we współczesnej, głównie amerykańskiej muzyce blues-rockowej. 

Mimo krótkiego stażu, grupie udało pokazać się w różnych częściach kraju. w tym także na Rawa Blues Festival. Zespół ma za sobą także profesjonalną sesje nagraniową w Vintage Records, gdzie powstało ich pierwsze profesjonalne demo. W listopadzie 2017 roku Blackberry Brothers odwiedzili Custom34 Studio w Gdańsku, gdzie nagrali swój debiutancki album, który niebawem ujrzy światło dzienne.Dziś po godzinie 18:00 ich kompozycje zabrzmią w wersji płytowej na 89,8 FM.

Prawie godzinę później przed mikrofonami Muzycznego Wrocławia zasiądą Borys Nieśpielak oraz Maciek Zakrzewski -  kolejno  reżyser  oraz autor muzyki do filmu "Wszystko z nami w porządku". 

"Wszystko z nami w porządku" to film dokumentalny ukazujący historię Rafała i Bartka, dwóch bohaterów, którzy rzucają pracę w korporacjach i postanawiają stworzyć swoją pierwszą grę video. Film pokazuje ostatnie miesiące pracy nad projektem, zmagania z wydaniem wersji na Playstation, emocje bohaterów związane z premierą oraz próby przebicia się do świadomości gwiazd youtuba i prasy branżowej.Borys Nieśpielak to na co dzień fotograf i filmowiec, autor kanału “Zdjęcie w Minutę” oraz twórca i reżyser filmu dokumentalnego “Wszystko z nami w porządku”. Od 2011 roku współpracuje z agencją fotograficzną FORUM. W Dolnośląskiej Szkole Wyższej prowadził zajęcia: Teoria fotografii oraz Fotoreportaż klasyczny i multimedialny.

Maciek Zakrzewski to producent muzyczny, twórca muzyki teatralnej i filmowej, którego w Radiu RAM znamy przede wszystkim jako założyciela grupy Digit All Love. Zakrzewski komponował muzykę m.in. do spektakli w Teatrze Polskim we Wrocławiu, Teatrze Ad Spectatores, Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu. W 2017 roku otrzymał nagrodę Tukan Off w ramach 38. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

W programie także premiery nowych kompozycji Mosesa Sumneya, Reni Jusis oraz Endy'ego Ydena. 
Zapraszam!
Maciek SzabatowskiREKLAMA

To może Cię zainteresować