Międzynarodowy Festiwal Kryminału. Ryszard Ćwirlej rozbił bank, Katarzyna Bonda na pożegnanie

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 26.05.2018, 11:47 | Zmodyfikowano: 26.05.2018, 12:53
A|A|A

fot. z FB MFK

Za najlepszą książkę ubiegłego roku uznano retro kryminał Ryszarda Ćwirleja pt. 'Tylko umarli wiedzą'. Uszczęśliwiony autor odebrał nie tylko nagrodę główną, wcześniej bowiem okazało się, że zwyciężył również w sms-wym głosowaniu czytelników. 

Ryszard Ćwirlej odebrał dwie statuetki i główną nagrodę w wysokości 25 tysięcy złotych, ufundowaną przez Prezydenta Wrocławia. Nagrodzona powieść to drugi tom trylogii o przygodach poznańskiego policjanta Antoniego Fischera, przenosi nas do 1932 roku, roku wyborów do Reichstagu, wygranych przez NSDAP. - Historii należy się słuchać - podkreśla autor.

 

Wcześniej anonsowaną Honorową Nagrodę Wielkiego Kalibru osobiście odebrał z rąk Borysa Akunina islandzki pisarz Arnaldur Indridason, a nagrodę im. Janiny Paradowskiej dla autora/autorki z potencjałem przyznano Annie Kańtoch (powieść 'Wiara').

Dziś ostatni dzień Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu. Przed uczestnikami gra miejska oraz dwa spotkania z autorkami powieści sensacyjnych: Katarzyną Puzyńską i Katarzyną Bondą, która zaprezentuje premierowego 'Czerwonego pająka'.Początek spotkania z Katarzyną Bondą o 13:00 w Barbarze przy ul. Świdnickiej. Poprowadzi je Grzegorz Chojnowski z Radia Wrocław i Radia Wrocław Kultura. Katarzyna Puzyńska pojawi się w tym samym miejscu o 14:30. Wstęp na oba spotkania jest wolny.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować