Wieczorem poznamy zwycięzcę Docs Against Gravity

Jan Pelczar, GN | Utworzono: 18.05.2018, 08:52 | Zmodyfikowano: 18.05.2018, 08:52
A|A|A

fot. Facebook/Docs Against Gravity

Rekordowa frekwencja na festiwalu filmów dokumentalnych we Wrocławiu. Dokładne dane zostaną podane po ostatnich seansach w niedzielę, ale już wiadomo, że wrocławska edycja Docs Against Gravity nigdy wcześniej nie przyciągnęła do Dolnośląskiego Centrum Filmowego tylu kinomanów. Szef Odra-Film Jarosław Perduta przyznaje, że liczył na to, że uda się w tym roku zgromadzić rekordową publiczność:

- Docs Against Gravity to z całą pewnością jedna z ważniejszych pozycji festiwalowych Dolnośląskiego Centrum Filmowego i Wrocławia w ogóle. W tamtym roku było to 8 tysięcy widzów, teraz repertuar, zaproszenie goście, dają nadzieje, że wynik będzie jeszcze lepszy - mówi Jarosław Perduta. 

Jeden z jurorów tegorocznego konkursu Maciej Kurowicki powiedział nam o przyjętych kryteriach:

- Emocje są najważniejsze. Filmy dokumentalne są zapisem emocji, przepływów energii pomiędzy ludźmi - mówi Maciej Kurowicki. 

Dziś poznamy laureata Grand Prix Dolnego Śląska – jurorzy wybrali zwycięzcę spośród trzynastu filmów konkursu głównego. Kto wygra 3 tysiące euro dowiemy się podczas gali, której początek w DCF-ie o 19:00. Po niej premiera dokumentu o Grace Jones.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować