Wrocławski muzyk potrzebuje wsparcia, by wydać debiutancki album

Radio RAM na podst. nadesłanych materiałów | Utworzono: 11.05.2018, 21:41 | Zmodyfikowano: 11.05.2018, 21:41
A|A|A

mat. prasowe


ENDY YDEN
(Andrzej Strzemżalski) to młody kompozytor, autor piosenek, producent i wokalista pochodzący z Wrocławia. Zadebiutował pod koniec 2014 roku, publikując na swoim Soundcloudzie piosenki, które spotkały się z dużym zainteresowaniem słuchaczy i mediów. Jedna z nich, „Are You A Wizard?" ukazała się na kompilacji „Młoda Polska 2" (Warner Music Poland, 2017). W grudniu 2017 roku we współpracy z Hanią Rani, Akademią MDP i wytwórnią NEXTPOP wypuścił utwór pt. „Biała Flaga", będący nową wersją piosenki zespołu Republika. Grał na festiwalach: Spring Break, Waves Bratislava, Warsaw Music Week, WROsound, a także podczas Europejskich Targów Muzycznych "Co Jest Grane". Jesienią 2018 chciałby wydać swój debiutancki album długogrający zatytułowany Latebloomer.

"Album Latebloomer od samego początku miał być bohaterskim protestem przeciwko opresyjnej przeciętności i subtelnym "nie-e" wobec kultury playlist i konieczności uporczywego kłaniania się efemerycznym trendom." Z estetycznego punktu widzenia Latebloomer to patchwork z pozornie różnych od siebie skrawków materiału. W przestrzeni brzmieniowej przenikają się na niej odwołania do schyłkowych Beatlesów, synthowych romantyków z lat 80-tych, zimnego, pulsującego krautu i popowych melodii nagranych z MTV na kasecie VHS w 1990 roku.

Podczas nagrań albumu swoimi talentami dzielą się muzycy, z którymi Endy Yden występuję na żywo - Wojtek Buliński, Marcin Karel i Kamil Pełka, ale też goście z zupełnie innych kontynentów muzycznych. Za miks materiału jest odpowiedzialny Piotr Pluta (Mikromusic, Pepe & Vincent Present), natomiast nad masteringiem całego albumu czuwał będzie Robert Szydło (Mikromusic).

Stroną wizualną albumu zaopiekuje się Jędrzej Guzik - twórca okładek m.in. Fismolla i KARI. Jego projekt powstaje we współpracy z utalentowaną autorką grafik, Karoliną Wojciechowską. Natomiast za fotografie do albumu odpowiedzialny jest przezdolny Andrzej Sieńkowski.
Nad całością wydawnictwa oraz nad materiałami wideo czuwają przyjaciele ze studia WIDNO.
Wsparcie uczestników akcji pozwoli pokryć największe wydatki, głównie miks i mastering albumu oraz koszty produkcji płyty CD.

To wydawnictwo będzie wspólnym sukcesem grupy przyjaciół i fanów muzyki Endy'ego Ydena.

Link do akcji crowdfundingowej TUTAJ.  ​VIDEO
→ Biała Flaga - ENDY YDEN feat. Hania Rani (2017) LINK
(Teledysk zrealizowany przez dzieci w ramach charytatywnych warsztatów filmowych Akademii MDP)
→ Puke - ENDY YDEN x WIDNO (2016, live / wywiad) LINK
→ Hive 05 – ENDY YDEN (2015, live) LINK

REKLAMA

To może Cię zainteresować