Więcej cienia i mniej śmieci na Sępolnie

Radio RAM, Marta Koronowska | Utworzono: 29.04.2018, 07:15 | Zmodyfikowano: 29.04.2018, 07:15
A|A|A

fot. Wikipedia / Pnapora

Prosty pomysł radnych z Rady Osiedla Wielkiej Wyspy pomóc ma w zmniejszeniu liczby śmieci zwiewanych na ulicę, zapewnić dodatkowy cień ale też walory estetyczne.

- Pomysł jest taki, żeby osłonić kubły, które są szpetne po prostu. Kolorowe, pstrokate, zaśmiecone, jakimiś takimi lekkimi wiatami obsadzonymi bluszczem, tak, żeby nie kuło to w oczy. To jest jednak taka zabytkowa dzielnica o  specyficznym charakterze. Chcemy, żeby to było zgrane i harmonijne. - mówi Paweł Wawrzynowicz z Rady Osiedla Wielkiej Wyspy.

Realizacja okazała się jednak bardziej skomplikowana, ponieważ z uwagi na zabytkowy charakter okolicy konieczne jest stworzenie specjalnego projektu z udziałem Miejskiej Konserwator Zabytków. - W tym momencie dogrywamy szczegóły tej koncepcji - mówi Agata Chmielowska, Miejski konserwator zabytków we Wrocławiu:

- Zarówno konserwator i projektanci, ale również mieszkańcy - wszyscy muszą iść na kompromis. Każdy ze swoich oczekiwań musi troszkę zejść. Z mojej strony to wygląda tak, że już bardzo blisko jesteśmy.

Sami mieszkańcy okolicy na pomysł reagują entuzjastycznie:

- Uważam, że lepiej tak niż jak się śmieci rozwalają

- Z wiatą, oczywiście, to estetyczniej wygląda

- Uważam, że wiaty są potrzebne, bo śmieci nie będą latać i będzie to wyglądać sympatyczniej.Dokładny termin rozpoczęcia prac jest na razie nieznany.

REKLAMA

To może Cię zainteresować