Zrób to eko – warsztaty w Magnolia Park

Radio RAM, Agnieszka Żulewska | Utworzono: 26.04.2018, 16:27 | Zmodyfikowano: 26.04.2018, 16:27
A|A|A

Z tej okazji przestrzeń w Magnolia Park wyraźnie się zazieleni, a na uczestników warsztatów ekologicznych czekać będą trzy specjalne strefy, w formule „zrób to sam”. W pierwszej z nich Klienci centrum dowiedzą się, jak pomysłowo przerobić T-shirty, w kolejnej jak z bawełnianej koszulki zrobić biżuterię. W trzeciej strefie, pod okiem profesjonalistów, będzie można przygotować własny las w słoiku i zabrać go do domu.
W Magnolia Park doskonale rozumiemy ekologiczne wyzwania, przed którymi wspólnie stoimy, a przecież dbanie o środowisko nie zawsze wymaga wielkich poświęceń. Proste i sprytne rozwiązania mogą stanowić istotną broń w walce z odpadam – mówi Tomasz Waszkiewicz, dyrektor Magnolia Park.

Stary-nowy T-shirt 
Nadanie nowego życia starym niepotrzebnym przedmiotom to coraz bardziej popularny trend. Stąd właśnie pomysł, żeby uczestnikom ekoeventu w Magnolia Park przybliżyć sztukę upcyklingu odzieży na przykładzie zwykłego T-shirtu. Wystarczy przynieść ze sobą swój T-shirt, aby podczas warsztatów poznać różne sposoby (domowy sitodruk, stemplowanie, szablony) na niepowtarzalne zdobienia. Projektanci pokażą też, jak przy pomocy nożyczek „wyciąć” sobie modną bluzkę na lato oraz jak ze starego podkoszulka wykonać bawełnianą przędzę, z której powstaną efektowne szale i naszyjniki.

Wyhoduj sobie las
Uczestnicy warsztatów, zorganizowanych w Magnolia Park, wykonają również własny las w słoiku, który będzie można zabrać ze sobą do domu. Projektanci krok po kroku pokażą, jak przy użyciu wyłącznie naturalnych surowców, wyhodować własny zamknięty ekosystem. Dla miłośników domowej zieleni będzie to również okazja, żeby dowiedzieć się, jak najlepiej dbać o rośliny w domu.

Kącik zieleni
W centrum pojawi się też zielona aranżacja, na którą składają się piękne, przegotowane przez ekspertów ekspozycje, może posłużyć jako inspiracja. Będą obrazy z mchu, zamknięte ekosystemy, słoje i skrzynki. A wszystko to w pięknym kolorze zieleni.
To jednak nie koniec niespodzianek – Magnolia Park przygotowała bowiem dodatkowy prezent dla swoich Klientów. W sobotę wystarczy zrobić zakupy za 100 zł i zgłosić się do specjalnej strefy, aby odebrać piękny storczyk. Prezent czeka na 300 pierwszych osób.
To kolejna ekoimpreza zorganizowana w Magnolia Park. Dokładnie rok temu odbył się warsztat pod hasłem „W poszukiwaniu czystej planety”, w trakcie którego uczestnicy uczyli się, jak wybudować własną „fabrykę tlenu” i przyrządzić zdrowy koktajl za pomocą roweru.


Zrób to eko – warsztaty w Magnolia Park
27-29 kwietnia 2018 r.
godz. 12.00-19.00
lokalizacja: plac przy salonie Empik
Wstęp wolny – zapraszamy!

REKLAMA

To może Cię zainteresować