Na Otwartej 12 we Wrocławiu jak u Gutenberga

Anna Fluder | Utworzono: 24.04.2018, 13:22 | Zmodyfikowano: 24.04.2018, 13:22
A|A|A

Drukarnia przy ul. Otwartej 12 jako punkt na mapie dobrze znana jest mieszkańcom Nadodrza, ale czy wrocławianie na pewno wiedzą, co się tam wyprawia? Sztuka typograficznego drukowania - być może - ostatnia taka w Polsce.

Maciej Zarański, prezes Fundacji Klub Innowatora, podjął wyzwanie kontynuowania tradycji tego miejsca. Wszystko jest robione w technice offsetowej albo cyfrowej. W przyszłości będzie można tam zaprojektować własną pocztówkę, potem samodzielnie ją wydrukować, dopisać kilka dobrych słów i wysłać z Wrocławia w świat.

Po tym jak na Półkę z Ksiażkami w Radiu RAM trafił kryminał "Powrót Sowy", postanowiliśmy lepiej poznać miejsce, w którym ta historia została wydrukowana:

 

Otwarta 12 to miejsce z historią i drukiem jak za czasów Johannesa Gutenberga, a zachwyca nie tylko znawców czcionki i zecerów:Wykształcony drukarz z marzeniami o dalekich rejsach wyruszył z Nowej Rudy w świat,  a po drodze cały kalejdoskop miejsc i doświadczeń zbieranych, by robić "jak najwięcej rzeczy jakie tylko mógł":

Więcej o drukarni : www.klubinnowatora.pl

REKLAMA

To może Cię zainteresować