Wrocław Miastem Gitary – gitarzyści z flagą wejdą na Iglicę!

Radio RAM na podst. materiałów prasowych | Utworzono: 24.04.2018, 12:22 | Zmodyfikowano: 24.04.2018, 12:22
A|A|A

W sobotę 28 kwietnia w Starej Piwnicy odbędzie się „Ostatnie takie Jam Session przed Gitarowym Rekordem Guinnessa”, podczas którego można będzie posłuchać rockowych hitów oraz spróbować swoich sił na scenie.

Kolejny wieczór poświęcony zostanie wszystkim kolorom bluesa. 29 kwietnia w Starej Piwnicy najważniejsze utwory w historii bluesa zagra zespół George Dyer Band. Nie zabraknie wielkich hitów, w tym „Sweet Home Chicago” czy „Hoochie coochie man” oraz klasyków takich jak " Honey Hush ", " Going Down " i " Stormy Monday ".

Poniedziałek 30 kwietnia to święto najmłodszych fanów gitarowego grania oraz… krasnoludków. Od godziny 15:00 we wrocławskim Rynku trwać będzie pierwszy Światowy Dzień Krasnoludka z Gitarą. W programie koncerty Arki Noego i Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele, cyrkowe warsztaty, zabawy i konkursy z nagrodami. Zaproszenie dla dzieci małych i dużych do stworzenia jedynej na świecie Gitarowej Orkiestry Krasnoludków.

Wieczorem w Starym Klasztorze odbędzie się specjalna odsłona cyklu Gitarowe Przeboje Wszech Czasów – bohaterem wieczoru będą gitarowe riffy i gitarowe sola, które na stałe zapisały się w historii elektrycznej gitary i muzyki rockowej. Na długiej liście utworów, które zabrzmią tego wieczora znalazły się m.in. "Smoke On The Water" Deep Purple, "Hotel California" zespołu The Eagles, "Honky Tonk Woman" The Rolling Stones, "Layla" Erica Claptona, "Iron Man" Black Sabbath, "Whole Lotta Love" Led Zeppelin i "Another Brick In The Wall" Pink Floyd. Oczywiście nie zabraknie też muzyki Jimiego Hendrixa, a wśród mistrzów gitary, którzy gościnnie uświetnią imprezę, znaleźli się: Jacek Krzaklewski (Perfect), Wojtek Hoffman (Turbo), Andrzej Nowak (TSA), Sebastian Riedel, Krzysztof Misiak, Wojtek Pilichowski, Aleksander Mrożek i Leszek Cichoński.


fot. BTW photographers, Gitarowy Rekord Guinnessa


1 maja zgodnie z tradycją na wrocławskim Rynku kolejna próba pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa. W tym roku gitarzyści zagrają już po raz szesnasty! Rekord ustanowiony w roku 2016, gdy Wrocław był Europejską Stolicą Kultury, to 7356 gitarzystów, wspólnie grających nieśmiertelne „Hey Joe” Jimiego Hendrixa. Wystarczy tylko jedna gitara więcej, by znów przejść do historii!

Na gitarzystów, którzy zagrają w Największej Gitarowej Orkiestrze Świata czekają ulgowe bilety na koncerty gwiazd w ramach festiwalu 3-Majówka 2018, który potrwa od 1 do 3 maja.


fot. Mieczysław Michalak, Gitarowy rekord Guinnessa

REKLAMA

To może Cię zainteresować