Jazz opanuje Wrocław - rusza Jazz nad Odrą!

Bartek Synowiec, na podst. materiałów prasowych | Utworzono: 23.04.2018, 15:06 | Zmodyfikowano: 23.04.2018, 15:06
A|A|A

Od czwartku na pięć długich dni (a nawet nocy) jazz zawładnie przestrzeniami przy Mazowieckiej 17 - W tym roku raczej nie będzie wątpliwości co jest jazzem a co nie jest, bo wszystkie dźwięki dobiegające ze wszystkich scen będą zaplatały się w najróżniejszych idiomach rasowego, jazzowego ściegu. Warto być w Imparcie w tym czasie, żeby przekonać się jak wspaniałą muzyką jest jazz i w jak wielu kolorach może się nam objawić. Składy nieduże, bardzo małe, ale i wielkie, a nawet całkiem ogromne, muzycy z Europy, Japonii, no i oczywiście Ameryki – mówi Leszek Możdżer, dyrektor artystyczny festiwalu.

Leszek Możdżer o programie 54. edycji festiwalu Jazz nad Odrą [POSŁUCHAJ]

W programie Jazzu nad Odrą nie zabrakło supergwiazd z milionowymi nakładami płyt i taką sama ilością fanów na całym świecie (Yellowjackets), wyjątkowych spotkań: dojrzałych osobowości muzycznych (Eddie Daniels/Leszek Możdżer/Darek Oleszkiewicz) oraz młodych jazzmanów ze swoimi idolami (Adam Jarzmik Quintet i gość specjalny: Mike Moreno). Po raz pierwszy pojawi się także jazz z Japonii pod postacią Kei Akagi Quartet, a hołd Krzysztofowi Komedzie złoży wrocławski septet EABS prezentując wielokrotnie nagrodzony album „Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)".

Posłuchaj rozmowy z Wojciechem Siwkiem z rady artystycznej festiwalu:

Na finał - Światowy Dzień Jazzu Polskiego, czyli 4 sceny, ponad 40 godzin muzyki i prezentacja wszystkich kolorów polskiego jazzu. Święto, które we Wrocławiu obchodzone jest od trzech lat, w tym roku jest także częścią obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Nowością jest także wielki jazzowy piknik plenerowy, który potrwa od 28 do 30 kwietnia. Od godziny 14:00 do północy przed Impartem działać będą specjalnie przygotowane strefy: gastronomiczna, chillout – serwująca najlepsze jazz sessions w wykonaniu Dj'ów oraz tegorocznych finalistów konkursu na Indywidualność Jazzową, rekreacyjna - z lotami balonem na uwięzi i jazzowym silent disco oraz strefa dla najmłodszych – gdzie w ruch pójdzie kreda, piasek i fantazja.

Cały program festiwalu można znaleźć tu: 54. Jazz nad Odrą [PROGRAM]

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować