Jazzanova – legendarny kolektyw wraca z nowym singlem i zapowiada album „The Pool”

Radio RAM na podst. materiałów wydawcy | Utworzono: 19.04.2018, 08:50 | Zmodyfikowano: 19.04.2018, 08:50
A|A|A

fot. George Roske/ facebook @jazzanova

Jazzanova to –obok takich twórców jak St.Germain, The Cinematic Orchestra czy Nils Peter Molvaer – grupa uznawana za najważniejszą w nurcie nu jazzu, który na początku wieku połączył jazzową tradycję z tanecznymi rytmiami i elektronicznymi brzmieniami. Berlińczycy nie kryli swojej miłości do katalogu wytwórni Blue Note, a także do pozycji z serii „Polish Jazz”, równocześnie zaś bliskie im były brzmieniowe poszukiwania takich twórców jak Herbert, Sofa Surfers czy debiutujący równolegle z nimi Bonobo.
Album „The Pool” to nowe oblicze Jazzanovy i świadectwo ich nieustannego rozwoju. Pierwszy singiel to „ Rain Makes The River”: piosenka nagrana wspólnie ze szkocką wokalistką Rachel Sermanni. „Jej anielski głos i przejmująca interpretacja dodają nowego wymiaru do basowe linii i mocnego rytmu tej piosenki” – mówi Axel Reinemer, jeden z członków grupy.
„Pisanie i nagrywanie „Rain Makes The River” pokazało, że wystarczy mieć przy sobie dobrych, cierpliwych i zaufanych ludzi, aby stworzyć coś, co jest prawdziwe i pełne ducha" – odwdzięcza się Rachel. Singiel to zaledwie pierwsza odsłona płyty pełnej niespodzianek i znakomitych gości, których zespół ujawni w najbliższym czasie.Jazzanova zdobyli uznanie jako wybitni autorzy remiksów, świetni didżeje i kuratorzy. Najpierw zachwycili wybitnym zbiorem „The Remixes 1997-2000”, by po paru latach przygotowań objawić producencki talent na autorskim debiucie „In Between” z 2002 roku. Na kolejny krążek „Of All The Things” fani czekali następne 6 lat. Od tego czasu grupa podpisała jeszcze wydawnictwo „Funkhaus Studio Sessions” nagrane na żywo przez septet z towarzyszeniem wokalisty z Detroit – Paula Randolpha. (z nim właśnie występowali we Wrocławiu). W międzyczasie muzycy pracowali nad kolejnymi remiksami, współtworzyli wytwórnię Sonar Collective, firmowali ciekawe kompilacje („np. „Kings Of Jazz”) i soundtrack do teatralnego spektaklu „Belle Et Fou”.
Wreszcie przyszedł jednak czas na nowy studyjny materiał. Premiera „The Pool” już 29 czerwca, zaś niecałe trzy miesiące później – 15 września, grupa zagra koncert w warszawskim klubie Progresja.

REKLAMA

To może Cię zainteresować