Okiem Młodych w Świdnicy, przeglądy filmowe we Wrocławiu

Radio RAM | Utworzono: 18.04.2018, 23:42 | Zmodyfikowano: 18.04.2018, 23:42
A|A|A

zdj. mat.prasowe filmu „Festiwal”

Pokazem filmu „Obcy w raju” Guido Hendrikxa i debatą „Obcy a sprawa polska” rozpoczął się w Świdnicy 11. Międzynarodowy Festiwal Okiem Młodych. Konkursowym pokazom najlepszych dokumentów młodych filmowców towarzyszyć będą seanse dzieł znanych z innych festiwali oraz dyskusje z zaproszonymi gośćmi. 

Szef festiwalu Lech Moliński podkreśla, że po latach widać ewolucję, jaką przechodzą młodzi twórcy filmów dokumentalnych. Powoli otwierają się na tematy nie tylko problemowe i dalsze niż bolączki miast, w których studiują w szkołach filmowych, takich jak Łódź, czy Katowice.

 

Przed jury, w którym zasiądą m.in Anna Zamecka i Mariusz Szczygieł, spore wyzwanie

 Jednym z wydarzeń Okiem Młodych będzie pokaz filmu „Festiwal”. Na seans podczas gali zamknięcia Okiem Młodych, w niedzielę po 17:30,  zaprasza Janusz Dąbkiewicz:

Lech Moliński zwraca też uwagę na pokaz filmu „Człowiek” Yanna Arthusa-Bertranda w piątek o 12:30. 

Bożena Kuźma i Anna Rudnicka ze Świdnickiego Ośrodka Kultury wspominają początki festiwalu, który wrósł już na dobre w kalendarz corocznych imprez filmowych Dolnego Śląska

Świdnica ma swój klimat, którym żyje także festiwalowa publiczność.

Więcej o Okiem Młodych –na stronie Festiwalu. 

We Wrocławiu w najbliższy weekend kinomani też nie będą narzekać na brak propozycji. W Dolnośląskim Centrum Filmowym replika kolejnej edycji AfryKamery. – W tym roku pod hasłem #BlackFilmsMatter – zaprasza organizatorka, Alicja Pietrzyk

Jak co roku zaplanowano wydarzenia towarzyszące, m.in muzyczne

 

O programie filmowym można poczytać na stronie wrocławskiej AfryKamery.

W Kinie Nowe Horyzonty weekend pod znakiem LGBT Film Festival. O przeglądzie opowie działa w czwartkowej Strefie Kina Agnieszka Kubera, szefowa KNH.

Więcej o LGBT Film Festival na stronie Kina Nowe Horyzonty

REKLAMA

To może Cię zainteresować