Muzyczne powroty w Muzycznym Wrocławiu

Maciej Szabatowski | Utworzono: 18.04.2018, 13:12 | Zmodyfikowano: 18.04.2018, 13:12
A|A|A

Oxford Drama (fot. Michał Skrętkowicz)

Oxford Drama to wrocławski duet Gosi Dryjańskiej i Marcina Mrówki, którego debiutancki album "In Awe" został uznany jednym z najciekawszych debiutów 2015 roku na polskiej scenie, doceniony zarówno przez prasę muzyczną jak i publiczność. Zespół z powodzeniem powiększał grono fanów, dla których decyzja o zawieszeniu działalności była trudna do przyjęcia. Jednak po blisko rocznej przerwie Gosia Dryjańska i Marcin Mrówka postanowili ponownie połączyć siły jako Oxford Drama i przedstawić pierwsze efekty swojej pracy nad albumem, który ukaże się jesienią 2018 nakładem ART2 Music.

"Alter Ego to pierwszy singiel promujący album, który opowiada o przemianach. To opowieści o akceptacji siebie i wszystkich swoich twarzy, które pokazujemy w sytuacjach społecznych, ale też kiedy jesteśmy sami. Drugi album to piosenki o tym, jak wraz z upływem czasu czujemy się coraz bardziej komfortowo we własnej skórze” - opowiada zespół.Dziś po godzinie 18:00 Gosia i Marcin opowiedzą Wam o swoich planach muzycznych na najbliższe miesiące. Oprócz nowego singla przypomnimy Wam także najmocniejsze pozycje z ich dotychczasowej dyskografii. A po godzinie 19:00...

... Endy Yden - wrocławski producent muzyczny, autor tekstów, wokalista, pianista, oboista, kompozytor filmowy i teatralny.
Stworzył m.in. muzykę do spektaklu Opowieści z Narnii: Lew, Czarownica i stara szafa realizowanego z wielkim rozmachem przez Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu, a dla Teatru Polskiego w Warszawie skomponował muzykę do spektaklu Królowa Śniegu.  Jest twórcą ścieżek dźwiękowych do wielu filmów krótkometrażowych, w tym do filmów Jutro… i Żar w reżyserii Bartosza Kruhlika, nagrodzonych na kilkudziesięciu festiwalach w Polsce i za granicą.Niegdyś lider grupy LOV, z którą w 2008 roku zdobył główną nagrodę w programie TV „Nowa Generacja” oraz główną nagrodę jury na festiwalu TOPtrendy 2008, a rok później wydał album zatytułowany Minus Szum (QL Music, 2009). Związany z festiwalem Eklektik Session, w którym brał udział do tej pory pięciokrotnie, występując u boku takich artystów, jak Nils Petter Molvaer, Eivind Aarset, Jan Bang i Arve Henriksen.Na płytę solową Endyego czekamy od wielu lat i wszystko wskazuje na to, że się w końcu jej doczekamy. :) Szczegóły dziś  po g. 19:00

Psst! Doczytaliście do tego miejsca? Idealnie. Mam dobrą wiadomość dla fanów muzyki klubowej pod gołym niebem. Dziś po g. 19:40  Michał Urbańczyk i Kacper Kozłowski z kollektywu Heartbeats przyjdą do Muzycznego Wrocławia ogłosić program HeartBeats Festival 2018 - imprezy z dwiema scenami klubowymi na wrocławskiej plaży Hot Spot. 

Bądźcie z nami na 89,8 FM!
Zapraszam,

Maciek Szabatowski 
REKLAMA

To może Cię zainteresować