Dżungla w Teatrze Lalek

Bartek Synowiec, na podst. materiałów prasowych | Utworzono: 05.04.2018, 13:14 | Zmodyfikowano: 05.04.2018, 13:14
A|A|A

Wejść na czworakach do dżungli. Zanurzyć się w jej soczystej, wielobarwnej zieloności. Wsłuchać się w dzikie brzmienia, pulsowanie natury: głosy ptaków, szmer roślin, chrobot owadów, przyjrzeć temu, co tajemnicze i piękne zarazem. Poczuć tę niezwykłą rytmiczną energię.

Przedstawienie powstało z fascynacji bogactwem amazońskiej dżungli - obszaru najbardziej dziewiczego i zagrożonego jednocześnie, domu tysięcy gatunków owadów, zwierząt i roślin, w którym zachowane zostały naturalne, pierwotne więzi człowieka i natury. Twórcy spektaklu chcą podzielić się z widzami refleksją nad tą piękną relacją; poszukać wspólnie korzeni międzyludzkiej bliskości, opartej na rytmach, rytuałach codzienności i harmonii z otaczającym światem.

„Dżungla" to drugie po „brzUCHU" przedstawienie, zrealizowane we Wrocławskim Teatrze Lalek przez artystyczny duet Alicji Morawskiej-Rubczak i Barbary Małeckiej. Do reżyserki i scenografki dołączył Wacław Zimpel, wybitny kompozytor, instrumentalista, laureat Paszportu Polityki 2016. Spektakl wyrasta z nurtu teatru dla najnajmłodszych, rozwijającego się w Polsce już od blisko piętnastu lat. Jego podstawą jest chęć zaproszenia do świata sztuk performatywnych bardzo małych, nawet kilkumiesięcznych, dzieci. Twórcy „Dżungli" wierzą, że spotkanie małego dziecka ze sztuką jest możliwe, a tworzenie dla niemowląt nie wymaga artystycznych kompromisów - wręcz przeciwnie, jest twórczym wyzwaniem, które nieustannie pozwala im się rozwijać.

Reżyserka spektaklu odwiedziła nasze studio [POSŁUCHAJ]:

DŻUNGLA
wiek 0.5-2.5

PREMIERA 7.04.2018

REŻYSERIA:
ALICJA MORAWSKA-RUBCZAK

SCENOGRAFIA:
BARBARA MAŁECKA

MUZYKA:
WACŁAW ZIMPEL

OBSADA:
ANNA BAJER,
AGATA CEJBA (gościnnie), IRMINA PRASZYŃSKA

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować