We wtorek do 18°C, w środę nawet 20°C [PROGNOZA]

Radio RAM | Utworzono: 02.04.2018, 23:38 | Zmodyfikowano: 02.04.2018, 23:38
A|A|A

fot. CC0 Creative Commons

Poprawia się pogoda na Dolnym Śląsku.

Według synoptyków z wrocławskiego IMGW chmury jeszcze mogą pojawić się w regionie, a miejscami może nawet padać deszcz. Jak mówi dyżurny synoptyk Edyta Socha o ulewach sprzed kilku dni, zimnie i wichurze możemy jednak zapomnieć. - Z każdym dniem będzie cieplej, opady śniegu na razie nam nie grożą - przewiduje.
 

SZCZEGÓŁOWA PROGNOZA POGODY: 

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, od zachodu regionu wzrastające do dużego. Nad ranem na zachodzie regionu możliwy słaby deszcz. Temperatura minimalna od 2°C do 4°C wystąpi w pierwszej połowie nocy. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy. W dzień zachmurzenie duże, po południu większe przejaśnienia i lokalnie rozpogodzenia. Przed południem miejscami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 16°C do 18°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:
W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, od zachodu regionu wzrastające do dużego. Nad ranem na zachodzie regionu możliwy słaby deszcz. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C wystąpi w pierwszej połowie nocy. Wiatr w pierwszej połowie nocy słaby i umiarkowany, później umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-wschodni i południowy. W dzień zachmurzenie duże, po południu większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Przed południem możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 15°C do 17°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowy. W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) wzrost temperatury od 2°C w nocy, 4°C nad ranem i 7°C po południu. Wiatr bardzo silny od 55 km/h do 70 km/h, południowo-zachodni.

Warunki biometeorologiczne: obojętne

REKLAMA

To może Cię zainteresować