Kolejne kamienice na Nadodrzu będą remontowane

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 29.03.2018, 12:12 | Zmodyfikowano: 29.03.2018, 12:12
A|A|A

fot. wroclaw.pl

Kamienice na wrocławskim Nadodrzu będą remontowane - samorząd województwa dolnośląskiego dołoży do rewitalizacji milion 600 tysięcy złotych. Koszt całego projektu to 2 miliony. Dziś w urzędzie marszałkowskim podpisano 5 umów i można rozpocząć prace. Mirosława Banaszek ze spółki Atena przyznaje jednak, że jest kłopot z wykonawcami.

- Zgodnie z harmonogram prac to już powinny się zaczynać zaraz po podpisaniu umowy ponieważ mamy bardzo krótki czas realizacji, ale nie ze wszystkimi chyba zdążymy bo nie ma wykonawców. Mamy po 3-5 przetargów na kamienicę i nie możemy wyłonić wykonawcy.

Jak tylko uda się znaleźć wykonawcę prace zaczną się w budynkach przy ulicy Jedności Narodowej, Chrobrego, Pobożnego i Kilińskiego.

Vice-marszałek województwa Jerzy Michalak mówi, że to będą kompleksowe remonty, nie tylko elewacji:

- Elewacje, klatki schodowe, wewnętrzne instalacje. Wszystko to co pozwoli z jednej strony zachować tę piękną substancję budynku, a z drugiej strony umożliwi funkcjonowanie, życie ludziom w bardziej nowoczesnych warunkach. Nadodrze będzie piękniejsze. Po to te pieniądze są przede wszystkim.

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować