Najbardziej pożądane pisanki świata w Magnolia Park. Zobacz wystawę

materiały prasowe | Utworzono: 20.03.2018, 16:11 | Zmodyfikowano: 20.03.2018, 16:11
A|A|A

Są bajecznie zdobione, skrywają niespodzianki i osiągają zawrotne ceny na aukcjach. Do 30 marca klienci Magnolia Park zobaczą repliki 10 słynnych jaj Fabergé, czyli cesarskich prezentów wielkanocnych. Wstęp wolny.

Tradycję wręczania bogato zdobionych jaj wielkanocnych zapoczątkował Aleksander III. Car zamówił pierwszy złotniczy klejnot dla swojej żony Marii Fiodorownej w 1885 roku. Chciał zrobić wrażenie na ukochanej, dlatego prezent wykonano z najdroższych materiałów, a w środku ukryto niespodziankę - złotą kurę ozdobioną diamentową carską koroną.

Zlecenie otrzymała pracownia Piotra Fabergé. Praca rosyjskiego jubilera tak się spodobała, że każdego roku proszono go o wykonanie kolejnych jaj. W sumie powstało ich około 50. Dzisiaj uchodzą za symbol luksusu i osiągają zawrotne sumy na aukcjach. Klienci Magnolia Park mogą zapoznać się z replikami 10 wybranych dzieł - bezpłatnie do 30 marca.

– Wystawa replik jaj Piotra Fabergé zabiera nas w wyjątkową podróż w czasie – mówi Tomasz Waszkiewicz, dyrektor Magnolia Park. – Oprócz samych prac, które z pewnością stanowią największą atrakcję, można poznać ich fascynujące historie. To okazja, której nie można przegapić – dodaje.

Klienci zobaczą między innymi jajko upamiętniające koronację Mikołaja II i Aleksandry, które należy do najwspanialszych dzieł sztuki wykonanych przez pracownię Fabergé. Szacuje się, że gdyby oryginał został wystawiony na sprzedaż, osiągnąłby cenę 50 mln dolarów.

Na uwagę zasługuje też jajo z łabędziem. Jego nazwa pochodzi od ptaka-niespodzianki ukrytego we wnętrzu. Był wyposażony w mechanizm, który po włączeniu wprawiał go w ruch.

Z kolei inne jajko, z pnącymi różami, skrywało złoty łańcuch z miniaturą przedstawiającą carewicza Aleksego. Było prezentem cara Mikołaja II dla cesarzowej Aleksandry Fiodorownej z okazji narodzin syna.
Na co dzień Magnolia Park zapewnia najbardziej kompleksową ofertę handlową na Dolnym Śląsku. Liczy 100 tys. mkw. powierzchni najmu (GLA). Działa tu ponad 260 sklepów, punktów usługowych, kawiarni i restauracji. Zmotoryzowani klienci mają do dyspozycji aż 3,5 tys. darmowych miejsc parkingowych.

Wystawa jaj Fabergé
16-30 marca 2018 r.
Okolice sklepu Empik
Wystawa jest czynna w godzinach otwarcia Magnolia Park, również w niedzielę 18 marca.
Wstęp wolny

REKLAMA

To może Cię zainteresować