„Basia” – już jest zwiastun nowej polskiej animacji dla dzieci

Radio RAM, mat. prasowe | Utworzono: 20.03.2018, 10:32 | Zmodyfikowano: 20.03.2018, 10:32
A|A|A

fot. materiały prasowe

Basia, jak każde małe dziecko, bywa niegrzeczna, ale nie sposób jej nie lubić. Korzysta z podpowiedzi wyobraźni, dzięki czemu przeżywa niezwykłe przygody, czasami nawet nie ruszając się ze swojego pokoju. Stara się samodzielnie rozwiązywać małe-wielkie problemy, jednak z mądrym wsparciem dorosłych. Wartości edukacyjne ukryte są w fabule, pod jej lekką i dowcipną formą, tak ważną w komediowym filmie animowanym.

Kiedy książeczki o Basi trafiły do rąk Marcina Wasilewskiego, reżysera z gdańskiego studia animacji Grupa Smacznego, ten od razu zobaczył rezolutną dziewczynkę w roli bohaterki nowej animowanej serii. Pomysłowe, bezpretensjonalne i zabawne ilustracje Marianny Oklejak okazały się świetną inspiracją do projektów graficznych serii składającej się na wersję kinową: „Basia i upał w zoo”, „Basia i Anielka”, „Basia i nowy braciszek”, „Basia i biwak”, „Basia i dziadkowie”.

Spokojne i rytmiczne prowadzenie narracji ułatwia młodym widzom zrozumienie treści i stanowi doskonałą alternatywę do tempa wielu dzisiejszych filmów kierowanych do najmłodszych widzów. A temperament Basi sprawia, że film ma wartką akcję i wyraziste zwroty wydarzeń. A co najważniejsze: jest mądry i zabawny jednocześnie.


Reżyseria: Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz
Muzyka: Michał Jacaszek
Produkcja: Grupa Smacznego
Dystrybucja: Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
Film powstał na podstawie serii książek „Basia” autorstwa Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak –
wydawnictwa Egmont
Kategoria wiekowa: 4+

REKLAMA

To może Cię zainteresować