Chcą, by zaszczepione dzieci miały więcej punktów w rekrutacji

JK, PK | Utworzono: 27.02.2018, 14:56 | Zmodyfikowano: 27.02.2018, 14:56
A|A|A

FOT: CC0 Public Domain

Dodatkowe punkty w rekrutacji do żłobków dla szczepionych dzieci - to pomysł działaczy wrocławskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej.  

- Z przykrością stwierdzamy, że coraz więcej rodziców - pomimo że jest to obowiązkowe - nie szczepi swoich dzieci. Ludzie - niestety- ulegają antyszczepionkowemu lobbingowi. To jest antynaukowe i stwarza wielkie zagrożenie zakażeniem poważnymi chorobami ich pociech oraz innych dzieci. Już dziś notowane są zakażenia chorobami, które dzięki systemowi szczepień obowiązkowych, były niespotykane od lat. To zatrważa. Trzeba temu przeciwdziałać. W gminie może przeciwdziałać groźnemu ruchowi antyszczepionkowemu prezydent i Rada Miejska poprzez ustalenie kryterium "szczepionkowego" przy przyjęciu do żłobka - argumentuje Bartłomiej Ciążyński , szef wrocławskiego SLD

Pismo w tej sprawie trafiło już na biurko prezydenta Rafała Dutkiewicza, ale już wiadomo, że ciągu dalszego nie będzie, bo pomysłu...nie można zrealizować. 

- Takie rozwiązanie jest niezgodne z prawem. Informacje dotyczące szczepień to informacje poufne i nie można ich rozpowszechniać ani ujawniać, więc nie mogę być brane pod uwagę jako kryteria podczas rekrutacji do żłobków - wyjaśnia Arkadiusz Filipowski, rzecznik prasowy prezydenta Wrocławia.

REKLAMA

To może Cię zainteresować