Pomoc dla Sędzika

Radio RAM na podst. nadesłanych materiałów | Utworzono: 20.02.2018, 16:27 | Zmodyfikowano: 20.02.2018, 16:27
A|A|A

Mam na imię Piotr, mam 56 lat.
〰 Byłem aktywnym i pełnym energii człowiekiem spoglądającym z ciekawością na każdy nowy dzień. Robiłem to, co kochałem robić i co sprawiało mi dużo satysfakcji.

〰 Jestem operatorem filmowym. Zawodowo od 1991 r. związany byłem z wrocławskim Ośrodkiem Telewizyjnym. Jestem autorem zdjęć do wielu filmów dokumentalnych, reportaży i seriali dokumentalnych. Mam nadzieję, że niektóre z nich zostaną w pamięci widzów i nadal będą uczyć, bawić i wzruszać.

〰 W czasie realizacji filmów spotkałem wielu ludzi i widziałem okiem kamery chwile szczęśliwe, ale też sytuacje pełne smutku i rozpaczy. Dlatego powiedziałem sobie, że nie będę narzekał na to, co przyniesie mi życie.

〰 W lipcu 2016 r. zdiagnozowano u mnie nowotwór złośliwy – nieoperacyjny rak żołądka CS-IV. Choroba była podstępna. Nie dawała wcześniej żadnych niepokojących objawów. Ale za to jak się ujawniła, to w pełnym zakresie. Przyjąłem ją z pokorą i poddałem się zalecanemu leczeniu. Najpierw sześcioetapowy cykl chemioterapii, która zahamowała rozwój choroby i dała mi nadzieję.

〰 Niestety po dziewięciu miesiącach nastąpiła reemisja. Od października 2017 r. przechodzę drugi cykl chemioterapii. Zacząłem przyjmować olej konopny CBD i CBG, który wspomaga leczenie i sprawia, że chemioterapia jest mniej uciążliwa dla całego organizmu. Niestety niekonwencjonalne metody leczenia są też kosztowne, a możliwości finansowe moje i mojej rodziny nie pozwalają na ich pokrycie.

〰 Moja choroba jest jak maraton – długa i wyczerpująca... Od wielu z Was słowa otuchy i wsparcia dają mi siłę, by tego biegu nie przerywać i dobiec do celu – wyzdrowieć.

〰 Nadal mam mnóstwo pomysłów i chciałbym znów stanąć za kamerą. Mam też nadzieję, że kiedyś to nastąpi. Pewnie nie zdołam każdemu z Was za dobroć i hojność odwdzięczyć się w sposób bezpośredni, ale jest jeszcze we mnie chęć, by zrobić coś dobrego.
Obecnie jestem podopiecznym Fundacji Pomóż Walczyć o Życie i z jej pomocą zbieram środki na dalsze leczenie.

Z nadzieją i podziękowaniami
Piotr Sędzikowski

- Osoby chcące przekazać darowiznę na moje leczenie proszę o dokonanie wpłaty na konto:
ING Bank Śląski S.A. 25 1050 1575 1000 0090 9712 1306
z opisem PIOTR SĘDZIKOWSKI.

- Jeżeli ktoś chciałby przekazać 1% podatku, powinien w rozliczeniu PIT wpisać:
Numer KRS Fundacji: 0000428288
Cel szczegółowy: PIOTR SĘDZIKOWSKI.

REKLAMA

To może Cię zainteresować