Nowy dyrektor Opery zostanie powołany bez konkursu

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 19.02.2018, 13:05 | Zmodyfikowano: 19.02.2018, 13:05
A|A|A

Na zdjęciu Marcin Nałęcz-Niesiołowski

30 stycznia Wojewódzki Sąd Administracyjny uznał, że dyrektor Opery we Wrocławiu został wybrany z naruszeniem prawa. Skargę na proces konkursowy złożył jeden z kandydatów ubiegających się o to stanowisko Waldemar Staszewski.

Urzędujący od półtora roku szef Opery Wrocławskiej, Marcin Nałęcz-Niesiołowski, przestanie być dyrektorem, jeśli uprawomocni się wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Właśnie rozpatrzoną skargę na nierzetelnie przeprowadzony w 2016 roku konkurs złożył Waldemar Staszewski.

Jak się dowiedziało Radio RAM, nowy dyrektor Opery we Wrocławiu zostanie powołany bez konkursu. Urząd Marszałkowski zamierza wybrać na to stanowisko... obecnego dyrektora Marcina Nałęcza-Niesiołowskiego - mówi rzecznik marszałka Michał Nowakowski:

- Przyjmujemy wyrok WSA, nie będziemy się od niego odwoływać. Prace dyrektora Marcina Nałęcza-Niesiołowskiego oceniamy dobrze i chcemy go nominować na stanowisko w trybie bezkonkursowym, aby zachować ciągłość administracyjna niezbędną dla prawidłowego funkcjonowania Opery. Jednocześnie nominacje skonsultujemy z Ministerstwem Kultury.

REKLAMA

To może Cię zainteresować