Wrocławskie MPK ma nowe autobusy [FOTO]

Dorota Kuźnik, GN | Utworzono: 06.02.2018, 14:41 | Zmodyfikowano: 06.02.2018, 14:41
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Dziś zaprezentowano pojazdy, które od 8 marca wjadą na ulice stolicy regionu. To Mercedesy Citaro drugiej generacji i choć spalinowe, to jak zapewniają przedstawiciele MPK i miasta - bardzo ekologiczne. Jolanta Szczepańska, prezes MPK dodaje, że autobusy za kwotę 168 milionów złotych nie są kupione na własność, bo to już zabieg, który się nie opłaca:

- To oznacza, że my przez 10 lat będziemy użytkować te autobusy, a po 10 latach zadecydujemy czy je odkupimy czy wymienimy na nowe. Jest to dla nas o tyle ważne, że kończymy etap we wrocławskich MPK, że zajeżdżamy autobusy do śmierci technicznej.

Pojazdy Mercedes-Benz Citaro 2, choć spalinowe, mają ekologiczne silniki, a także sporo udogodnień dla mieszkańców. To, co najbardziej cenią sobie pasażerowie to klimatyzacja, gniazdka do ładowania sprzętów elektronicznych i nowoczesny system otwierania drzwi - mówi kierowca, który testował nowy autobus- Dariusz Tylski:

- To jest tak zwany ciepły guzik. Autobus jest zamknięty, naciskami guzik, drzwi automatycznie się otwierają, pasażer wchodzi do środka drzwi się same zamykają. Jest to udogodnienie na tyle, że latem jest włączona klimatyzacja i jest chłodno, a zimą jest po prostu ciepło i nie wietrzymy pojazdu cały czas.
REKLAMA

To może Cię zainteresować