Koncert charytatywny dla dzieci z zespołem Downa [ROZMOWA]

materiały prasowe | Utworzono: 01.02.2018, 13:58 | Zmodyfikowano: 01.02.2018, 13:58
A|A|A

Będzie to wieczór pełen największych utworów jazzowych i soulowych, który poprowadzi znany wrocławski wokalista - Tomasz Krajewski razem z zespołem w składzie: Andrzej Waśniewski (fortepian), Tomasz Wilczyński (kontrabas), Mateusz Maniak (perkusja). Impreza będzie również zapowiedzią wystawy, która zostanie otwarta 21 marca z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa. Koncert odbędzie się 4 lutego w Vertigo Jazz Club & Restaurant o godz. 20.00.

- Zespół Downa to nie tylko wygląd - to akurat jest najmniejszy problem osób, które urodziły się z tą wadą genetyczną. I choć jest ona jedną z najbardziej rozpoznawalnych wad, wciąż mała jest świadomość na temat tego, z czym tak naprawdę zmagają się zarówno dzieci jak i dorosłe osoby z zespołem Downa, a także ich rodzice i opiekunowie. Od dnia urodzenia muszą oni pokonać wiele trudności związanych z problemami zdrowotnymi, wychowawczymi, a później z brakiem akceptacji społeczeństwa. – mówi Maja Tomanik, wiceprezes Stowarzyszenia „Razem”.

Dzieci, które rodzą się z zespołem Downa, mają zbiór cech fizycznych i psychicznych spowodowanych dodatkowym materiałem genetycznym w 21. parze chromosomów we wszystkich lub części komórek organizmu. W efekcie już od momentu narodzin wymagają opieki specjalistów: neurologa, endokrynologa, kardiologa, lekarza rehabilitacji, gastrologa, okulisty, laryngologa i wielu innych.

Więcej o akcji Stowarzyszenia "Razem" opowiedziały na antenie Radia RAM Maja Tomanik i Mariola Shrivastava:

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować