Rusza III edycja Brył Platona

Radio RAM, materiały prasowe | Utworzono: 31.01.2018, 13:22 | Zmodyfikowano: 31.01.2018, 13:22
A|A|A

Bryły Platona to wspólna inicjatywa Galerii Sztuki Platon oraz wrocławskiej Klubokawiarni Mleczarnia pod patronatem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu mająca na celu wyróżnienie i uhonorowanie młodych debiutujących twórców. Przedsięwzięcie skierowane jest do studentów i młodych absolwentów kierunków artystycznych uczelni wyższych z całej Polski. Jest to inicjatywa społeczna, której celem jest promocja i edukacja debiutujących twórców w zakresie funkcjonowania na rynku sztuki i późniejszej działalności artystycznej. 

1 lutego o godzinie 19:00 w Klubokawiarni Mleczarnia odbędzie się wernisaż pierwszej w tym roku wystawy pt. "Novum Ens" autorstwa Sebastiana Łubińskiego - grafika i rysownika urodzonego w 1984 r. we Wrocławiu. To absolwent Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu, gdzie studiował na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów. W 2015 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem zakresu grafiki artystycznej w Pracowni Intaglio prof. P. Tyszkiewicza. W tym samym roku otrzymał nagrodę Grand Prix rektora za najlepszy dyplom ASP we Wrocławiu. W 2014 r. przebywał na zagranicznym stypendium na University of Knoxville, TN, USA. W 2013 r. zdobył dyplom na Wydziale Architektury Wnętrz  i Wzornictwa na kierunku Wzornictwo. Od 2016 student studiów doktoranckich na Wydziale Grafiki i Sztuki Mediów, Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Uczestnik wielu zbiorowych wystaw w Polsce i na świecie. Jego prace znajdują się w zbiorach Dolnośląskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Mieszka i tworzy we Wrocławiu.

Artysta o wystawie:

Cykl prac pt.: Novum ens to zaproszenie w podróż do bliskiego sąsiedztwa astronomicznej Czarnej dziury, czyli nad Horyzont zdarzeń. Obszar ten, jest fizycznie istniejącą otchłanią, dla mnie zaś – symbolem niedotykalnej tajemnicy. Postanowiłem wybrać się tam przy pomocy grafiki artystycznej a Novum ens jest formą zanurzenia się w tej zawiłej rzeczywistości i próbą przekroczenia granicy pomiędzy znanym i nieznanym. Odbitki graficzne stanowią zapis przebiegu tego niezwykłego procesu. Owe kosmiczne zjawisko zawiera wielowarstwowe konteksty egzystencjalne, spośród których najbardziej intrygują mnie rozpad, ruch, przemijanie, utrata formy, przechodzenie w niezdefiniowaną rzeczywistość, konfrontacja z własną strukturą oraz pytanie o miejsce i rolę transcendencji w całym tym zjawisku. Kompozycje cyklu mają charakter dynamicznych przedstawień abstrakcyjnych; są konsekwencją przenikania ze świata znanego - materii graficznej, zasad i technologii warsztatu, w świat nieznany - czyli zgłębianie idei oraz poszukiwanie transcendencji i Absolutu.

O Bryłach Platona i najbliższej wystawie  posłuchacie też w rozmowie z Ewą Mruk  i Beata Siemińską:

Wernisaż wystawy twórczości Sebastiana Łubińskiego "Novum ens"
1 lutego, godz. 19:00
Klubokawiarnia Mleczarnia,
ul. Włodkowica 5, Wrocław

Wystawa potrwa do 1 marca 2018 r.

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować