We Wrocławiu powstaje filia Teatru Małego Widza

Bartek Synowiec, materialy prasowe | Utworzono: 31.01.2018, 09:34 | Zmodyfikowano: 31.01.2018, 09:34
A|A|A

Teatr Małego Widza będzie prezentować swoje przedstawienia w niezależnym ośrodku kultury HART Hostel & Art zlokalizowanym w samym sercu Dziedzińca Artystycznego przy Rydygiera 25a, na wrocławskim Nadodrzu. Inicjatorką całego przedsięwzięcia jest aktorka, Agnieszka Bogdan, która pojawiła się w naszym studiu, aby opowiedzieć o działalności filii:

Teatr Małego Widza to  miejsce stworzone z myślą o NAJmłodszych widzach. Swoje spektakle adresuje do dzieci już od 1. roku życia. To teatr niezwykle kameralny - tylko 40 miejsc na widowni - teatr niemalże na wyciągnięcie ręki, bez wielkich dekoracji, bez dosłowności i moralizatorstwa, skupiony na rozmowie z dziećmi, oparty na zaufaniu do ich wyobraźni.

Tu nigdy nie gasną światła, tu mali widzowie mogą gadać, gaworzyć, wiercić się i kręcić. To teatr bezpieczny, w którym nic nie dzieje się nagle, nie ma potworów i stworów wyskakujących z nienacka. Akcja nie toczy się wartko, a sama fabuła jest raczej pretekstem, zaproszeniem do zabawy, niż wielowątkową historią. Teatr dla maluchów, to teatr dostosowany do ich percepcji, do ich sposobu oglądania świata, to teatr koloru, dźwięku, zapachu i dotyku. To teatr, w którym mały widz nie musi zadzierać głowy, bo wszystko dzieje się w „żabiej perspektywie”.

REKLAMA

To może Cię zainteresować