39. PPA: Camille, Młynarski i koncert pod wodą

Piotr Osowicz | Utworzono: 30.01.2018, 17:22 | Zmodyfikowano: 30.01.2018, 17:22
A|A|A

Po wielu latach starań zaproszenie na tegoroczny festiwal przyjęła Camille  Na dużej scenie Teatru Muzycznego Capitol francuska artystka zaśpiewa utwory z najnowszego albumu "OUI" - olśniewającą mozaikę folkowych piosenek, hymnów, ballad, kołysanek i piosenek a capella.  A tak o gwieździe tegorocznego PPA mówi jego Dyrektor Artystyczny Cezary Studniak:

- Wyjątkowa artystka, która bez żadnych kompleksów czerpie z wielu gatunków muzyki światowej. Jednocześnie trzymając się tradycji i odnosząc się do charakterystycznego stylu piosenki francuskiej. 

Koncert Galowy poświęcony będzie twórczości zmarłego w ubiegłym roku Wojciecha Młynarskiego. Natomiast Koncert Finałowy w reżyserii Ewy Kaim podzielony będzie na dwie części. Pierwsza to oczywiście Finał Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki. W drugiej części zatytułowanej "Co to za dom" posłuchamy piosenek Maanamu, Kultu, Siekiery, a na scenie pojawią się m.in. Katarzyna Nosowska, Krzysztof Globisz czy Jerzy Trela.

Co do awangardy będziemy świadkami podwodnego koncertu "AquaSonic". Zanurzeni w akwariach artyści śpiewają i grają na specjalnie spreparowanych instrumentach, o czym mówi Cezary Studniak:

- Wokalistka wymyśliła jakąś taką technikę bardzo trudną i przedziwną. Tworzy pewnego rodzaju bąbel powietrza w ustach i dźwięk przeprowadza przez ten bąbel...

Mocnym uzupełnieniem tegorocznego PPA będą codzienne koncerty w Klubie Festiwalowym, w który zamienią się podziemia Sceny Restauracyjnej. Zagrają tu m.in. Variete, Drekoty, Gang Śródmieścia, Czerwone Świnie i Formacja Chłopięca Legitymacje.

Generalnie tegoroczny przegląd będzie miał dwa główne tropy, o których mówi rzeczniczka PPA Joanna Kiszkis:

A do tego kanonu zaliczyć będzie można występ zespołu A Filetta w tradycyjnych pieśniach z Korsyki, koncert Adama Struga i grupy Kwadrofonik z "Requiem ludowym" czy przedstawienie Komuny Warszawa "Cezary idzie na wojnę" z pieśniami Moniuszki. Na uwagę zasługuje też pierwsza w historii PPA swingowa potańcówka w przedwojennym stylu.

CAŁY PROGRAM 39. PPA ZNAJDZIESZ TUTAJ [LINK]

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować