Muzeum Architektury prezentuje prace Sergeja Tchobana

materiały prasowe | Utworzono: 22.01.2018, 13:19 | Zmodyfikowano: 22.01.2018, 13:19
A|A|A

Na ekspozycji zatytułowanej "Kontrastowa harmonia miasta" zobaczymy wybór rysunków Sergeja Tchobana,  jego fantazji architektonicznych, pomysłów scenograficznych i różnorodnych kompozycji obrazujących harmonię kontrastów w architekturze.

Sergei Tchoban studiował na wydziale architektury Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu, gdzie urodził się i wychowywał przed wyjazdem do Niemiec w 1991 roku. Jego najbardziej znaczące prace zostały zrealizowane w Berlinie, Moskwie i Petersburgu. W 2009 roku założył Fundację Tchobana – Muzeum Rysunku Architektonicznego w Berlinie. Jest znany nie tylko jako architekt, lecz także jako kolekcjoner, kurator, wykładowca, autor rysunków architektury oraz projektant wystaw i scenografii teatralnych.

Na wystawie zostały ze sobą zestawione zarówno wyobrażone, jak i zrealizowane koncepcje utrwalone na papierze. Rysunek architektoniczny jest zasadniczym elementem używanego przez Sergeia Tchobana środka komunikacji, który pozwala nam na chwilę zajrzeć do świata fantazji.

Wernisaż wystawy połączony z wykładem i promocją książki "30:70 Architecture as an Act of Balance" w piątek 26 stycznia 2018  o godzinie 18.00. Wykład w języku angielskim.

Wystawa będzie czynna  do 18 marca.

Więcej o Sergeju Tchobanie dowiecie się z rozmowy z Martą Czyż z Muzeum Architektury:

REKLAMA

To może Cię zainteresować