Chodźmy na koncert i pomóżmy podopiecznym Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci

Anna Fluder | Utworzono: 22.01.2018, 12:58 | Zmodyfikowano: 22.01.2018, 12:58
A|A|A

- Wrocław to moje życie i odpoczynek, a Warszawa to praca - mówi, wrocławianka z urodzenia, Kinga Preis. Sępolno to jej dzielnica od najmodszych lat, dziś mieszka bliżej centrum miasta, ale z radością wraca na spacery i rowerowe przejażdżki na nadodrzańskie wały. Bywa, że słyszy wówczas zawołanie "Pani Nataliuuuu", ale nic dziwnego, gosposia w serialu "Ojciec Mateusz" cieszy się się ogromną sympatią widzów. Warto jednak pamiętać o wielkich rolach teatralnych i filmowych, a już niebawem ponownie do zobaczenia na dużym ekranie, tym razem w filmie "Plan B".

Znana, rozpoznawana na ulicy i bardzo lubiana aktorka, od wielu lat tę swoją popularność wymienia na pomoc chorym dzieciom. Jako ambasadorka i wolontariuszka Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, angażuje się w akcje charytatywne, spotkania z podopiecznymi fundacji i jak mówi - dzieli się energia, której od zawsze ma w nadmiarze. Przy Sobotniej Kawie w Radiu RAM, wspólnie z prezes fundacji Beatą Hernik-Janiszewską opowiadały na czym ta pomoc polega, zachęcały nas do działania i zapraszały na 8. Noworoczny Koncert Charytatywny:

- Rodzinne gotowanie zwykle kończy się wielkim sprzątaniem kuchni - mówi Kinga i dodaje, że syn Antoni i tak zwykle pyta: - "czy jest w tym domu coś normalnego do zjedenia?" 
Wegeterianka od kilku lat zdradziła nam też przepis na "oszukanie czasu". Trzeba przyznać, że z upływem lat uroku jej przybywa, a z okładek kolorowych czasopism patrzą na nas roześmiane oczy aktorki:

Rezerwujmy sobie czas na niedzielny wieczór, 28 stycznia w Narodowym Forum Muzyki koncert dla podopiecznych fundacji, a kilka dni później idziemy do kina na najnowszy film z Kingą Preis:

REKLAMA

To może Cię zainteresować