Skwer im. Wojciecha Młynarskiego? Trwają konsultacje

P. Kaszuwara, el | Utworzono: 20.01.2018, 21:40 | Zmodyfikowano: 20.01.2018, 21:40
A|A|A

Fot: youtube

- Młynarski był związany z wrocławskim Festiwalem Przeglądu Piosenki Aktorskiej i to właśnie plac obok Capitolu miałby zostać nazwany jego imieniem - mówi dyrektor teatru Konrad Imiela.


 
Swoje sugestie, opinie czy uwagi można składać do 31 stycznia bezpośrednio w Urzędzie Miejskim we Wrocławiu lub drogą mailową.

PRZECZYTAJ: Konsultacje projektów uchwał RMW z zakresu nazewnictwa ulic na terenie Wrocławia

Inicjatywa spotkała się z uznaniem nie tylko władz miasta, ale też wrocławskich dziennikarzy muzycznych. - Przegląd Piosenki Aktorskiej w Capitolu, to impreza, która zawsze będzie kojarzyć się z Wojciechem Młynarskim - ocenia Wojciech Janicki. - Nie ma PPA właściwie od lat, żeby jakiś artysta nie wykonywał utworów Wojciecha Młynarskiego. To są piosenki nieśmiertelne - i "Róbmy swoje" i "Jeszcze w zielone gramy", może dlatego ten skwer będzie zielony i sympatyczny - przewiduje. 

Pomysł spodobał się też Monice Jaworskiej z Radia RAM. - Jak jadę ulicę Waligórskiego, albo się przechadzam, to od razu mi się kojarzy "Rzepakowe lato" i różne świetne teksty. Uśmiecham się widząc to nazwisko. Jak będę widziała nazwisko Wojciecha Młynarskiego we Wrocławiu, na pewno będę miała same dobre skojarzenia - tłumaczy. 

 - Teraz trwają konsultacje społeczne, a finał, czyli uroczyste nadanie nowej nazwy, mógłby nastąpić w marcu - mówi Konrad Imiela.  - Być może miasto zrezygnuje kiedyś z zabudowywania go, bo jest w planie zagospodarowania zaplanowany budynek obok Capitolu, a przecież fajnie by było, żeby ten skwer pozostał nadal skwerem - dodaje. 

Wiosną na skwerze przy Capitolu ma stanąć także siedmiometrowa rzeźba Arlekina autorstwa Alessandro Mendiniego, włoskiego architekta i designera, który w 2014 roku otrzymał tytuł doktora honoris causa wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

REKLAMA

To może Cię zainteresować