Cudo-twórcy i inne niespodzianki Muzeum Narodowego na 70-lecie

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 17.01.2018, 17:02 | Zmodyfikowano: 17.01.2018, 17:02
A|A|A

2018 rok to obchody 70-lecia Muzeum Narodowego we Wrocławiu. W swym jubileuszowym roku muzeum pokaże w sumie ponad 20 wystaw w trzech swoich oddziałach.

W urodziny w Muzeum rozpocznie się nowa wystawa stała, poświęcona rzemiosłu i sztuce zdobniczej Wschodu, zatytułowana "Cudo-twórcy".

Kolejna nowa wystawa stała zostanie otwarta we wrześniu - będzie to prezentacja kolekcji polskiej sztuki międzywojnia.

W kwietniu wystawa "Żyj słodka nadziejo", złożona ze szkła patriotycznego. Przygotowano na nią eksponaty pozyskane w ramach programu ministerialnego "Kolekcje muzealne".  Dyrektor instytucji - Piotr Oszczanowski - zadebiutuje w lutym autorską wystawą pt. 'Manieryzm wrocławski. Sztuka około 1600 roku'.

Ciekawie zapowiadają się prezentacje dorobku Tadeusza Brzozowskiego czy Grupy Krakowskiej, pokaz fresku Jana Styki 'Polonia', a także plakatów z wojny polsko-bolszewickiej oraz tematyczne ekspozycje dotyczące rewolucji w projektowaniu sypialni w XIX wieku czy obyczajów weselnych.

Jesienią w Muzeum Narodowym we Wrocławiu jeszcze jedna ważna wystawa, która na razie jest tajemnicą. Chodzi o prezentację dzieł jednego z najwybitniejszych europejskich artystów XX wieku w Pawilonie Czterech Kopuł.

Ambitne plany na 2018 rok ma też Muzeum Etnograficzne

REKLAMA

To może Cię zainteresować