Rekrutacja do nowego programu dla startupów

Przemek Gałecki, mk | Utworzono: 13.01.2018, 12:41 | Zmodyfikowano: 13.01.2018, 12:41
A|A|A

Fot: Pixabay

Dostęp do najlepszych mentorów, bezpłatne biuro we Wrocławskim Parku Technologicznym, 100 tysięcy złotych dla zwycięzcy, a co może jeszcze ważniejsze – pierwsza trójka pojedzie na szkolenie do najlepszej uczelni technologicznej na świecie – MIT.

– Mamy nadzieję, że dzięki temu program akceleracyjny stanie się jeszcze bliższy startupom z naszego miasta czy regionu- mówi Ewa Kaucz, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, która będzie jednym z partnerów przedsięwzięcia.

Do IV edycji programu akceleracyjnego dla firm tworzących nowe technologie zgłaszać można się do końca lutego na stronie www.mitefcompetition.org

Michał Karbowiak z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej:

-Cykl warsztatów, sesji, zajęć, które mają doprowadzić do tego, że wybrane startupy będą działały lepiej i będą miały bardziej dopracowane swoje swoje biznesplany, a potencjalne pomysły uda się wdrożyć do gospodarki, do przemysłu.

Wrocław jest drugim po Warszawie największym centrum startupowym w Polsce. W mieście działa blisko 150 tego typu firm. Stolica Dolnego Śląska uplasowała się na drugim miejscu – tuż za Warszawą - w prestiżowym badaniu "Polskie Startupy 2017". Z kolei według badań Eurostatu Dolny Śląsk najskuteczniej ze wszystkich regionów Unii Europejskiej tworzy nowe miejsc pracy.

Program został przygotowany zgodnie z wytycznymi amerykańskiego Massachusetts Institute of Technology, czyli najlepszej uczelni technologicznej na świecie – tłumaczy Karbowiak:

Czytaj też:

W poprzednich trzech edycjach ten prestiżowy program akceleracyjny odbywał się wyłącznie w Warszawie. Teraz uczestnicy – poza stolicą - przyjadą także do Wrocławia. Zgłaszać mogą się startupy z różnych branż.

Dlaczego przedstawiciele międzynarodowych firm działających na Dolnym Śląsku zdecydowali się na uczestnictwo w inicjatywie?

- Tematy związane z innowacjami oraz Industry 4.0 są od ponad pięciu lat w centrum naszego zainteresowania. Pozyskiwanie nowych kontaktów, zapoznawanie się z różnymi doświadczeniami biznesowymi i nowymi technologiami pomagają nam w tworzeniu oraz rozwoju wartościowych produktów czy rozwiązań dedykowanych do automatyzacji procesów produkcyjnych – odpowiada Paweł Stefański, prezes firmy Balluff jednego z dostawców czujników, systemów identyfikacji oraz rozwiązań sieciowych do wszystkich obszarów automatyzacji.

REKLAMA

To może Cię zainteresować