Noc Biologów 2018

mat. prasowe | Utworzono: 10.01.2018, 13:41 | Zmodyfikowano: 10.01.2018, 13:41
A|A|A

Ogólnopolska „Noc Biologów” to cykliczne wydarzenie mające na celu promowanie wiedzy biologicznej w popularnonaukowej formie. Upowszechnianie i popularyzacja nauki oraz instytucji zajmujących się problematyką przyrodniczą odbywa się poprzez ciekawe pokazy, warsztaty, prelekcje, wykłady, wystawy i dyskusje. Impreza organizowana jest przez ośrodki naukowe w całym kraju od 2012 r. W tym roku swoją ofertę zajęć przedstawiło aż 29 ośrodków naukowych. Wydarzenie jest kierowane zarówno do dzieci przedszkolnych, młodzieży szkolnej jak i do osób dorosłych.

W tym roku pracownicy i studenci Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego przygotowali ponad 80 interesujących wykładów, pokazów, warsztatów, zajęć laboratoryjnych, gier oraz konkursów podczas, których odkryją przed Wami sekrety pracy naukowców. Tematy zajęć dotyczą różnych aspektów botaniki, zoologii, mikrobiologii, genetyki i fizjologii, a więc na pewno nie zabraknie okazji do dyskusji i zaspokajania swojej ciekawości.

Uczestnicy zajęć będą mieli okazję nauczyć się tropić zwierzęta, izolować DNA, preparować i oznaczać materiał paleontologiczny, dowiedzieć się jakie zagrożenia niosą ze sobą pasożyty i jak możemy się przed nimi bronić, a także poznać odpowiedzi na pytania: Dlaczego ptaki latają?; Dlaczego owoce są słodkie?; Dlaczego kaktus wygląda jak kaktus?; Po co zwierzętom futerko lub pancerz?; Czy istnieje życie poza Ziemią? Będzie również możliwość zjedzenia Kolacji ze stawonogami oraz zagłębienia się w Sekretne życie drzew i poznania Tajemnic najwyższych drzew świata. Te i wiele innych zagadnień wyjaśnią naukowcy Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego już w piątek 12 stycznia 2018 roku.

Zaplanowane na Wydziale imprezy odbędą w laboratoriach i salach wykładowych:

· Instytutu Biologii Eksperymentalnej, ul. Kanonia 6/8

· Instytutu Biologii Środowiskowej, ul. H. Sienkiewicza 21

· Instytutu Genetyki i Mikrobiologii, ul. S. Przybyszewskiego 63/77

· Katedrze Biologii Człowieka, ul. Kuźnicza 35

Dodatkowo w tym roku we współpracy z Wydziałem Nauk Biologicznych, Zoo Wrocław Sp z o.o. i Fundacja Zoo Wrocław DODO zapraszają na wykład dotyczący ratowania zagrożonego wyginięciem gatunku pingwinów połączony ze zwiedzaniem Afrykarium.

Szczegółowy program znajduje się na stronie www.NocBiologow.pl.

W naszym studiu na wydarzenie zapraszała Ludmiła Polechońska - koordynatorka projektu:

REKLAMA

To może Cię zainteresować