Jazzblaster, Kagyuma, Chillove - wrocławskie płyty tygodnia

Radio RAM | Utworzono: 09.01.2018, 13:02 | Zmodyfikowano: 09.01.2018, 13:02
A|A|A

Tak się też złożyło - co piszemy z prawdziwą przyjemnością - że wszyscy ci wykonawcy wystąpili na naszych kameralnych koncertach z cyklu "RAM Session".

Jazzblaster to kwartet jazzowy powstały podczas jednego z jammów. Tadek Kulas (trąbka) dołączył do zespołu Piotrka Rachonia (fortepian) i zagrali jeden z utworów Depeche Mode. Na scenie byli jeszcze Żenia Betliński (bas) i Marcin Rak (perkusja). Poszło na tyle dobrze, że wspólnie postanowili przygotować materiał na pełen koncet z kompozycjami Depeche Mode. Jako Jazzblaster wystąpili do tej pory zaledwie pięć razy. Pięć razy we Wrocławiu, pięć razy bilety były wyprzedane. Nic dziwnego - mamy tu naprawdę top jazzowego grania. I to nie tylko w lokalnej skali. Jeden z tych występów w klubie Vertigo został nagrany i wydany na płycie.

KAGYUMA to zespół czterech energetycznych kobiet, których wspólną misją jest wciągnięcie słuchacza w eteryczny świat dźwięków dopełnianych ciszą. Ich głównym źródłem inspiracji jest minimalizm, muzyka jazzowa, skandynawska i etniczna, a głównym środkiem wyrazu - głos w połączeniu z różnorodnym instrumentarium. Zespół wykorzystuje rozmaite techniki wokalne, które pozwalają na wykreowanie ciekawego świata muzycznego. Sporo ciszy w graniu, obok tradycyjnych instrumentów wydobywanie dźwięków z ... a zresztą nie będziemy wszystkiego zdradzać:)

Agata, Julka, Kama i Marta - mnóstwo mądrego grania. Ich debiutancka EP-ka (premiera - grudzień 2017), pięknie wydana czeka na Ciebie.

Chillove  czyli  Anna Szul i Waldek Maszyński (oboje są wykształconymi muzykami) własnym sumptem, w grudniu 2015 roku stworzyli debiutancki minialbum pod tytułem „Great Deal“. Po serii występów, znaleźli wydawcę i w październiku 2016 ukazała się ich debiutancka płyta „29/9“, a jesienią 2017 roku ukazał się ich kolejny krążek zatytułowany po prostu "#3"

Taki zestaw rozdajemy w tym tygodniu, powodzenia!
 

 

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować