Wrocław świętował sylwestra w "Kolorach radości"

Radio RAM | Utworzono: 31.12.2017, 19:00 | Zmodyfikowano: 31.12.2017, 19:00
A|A|A

fot. Radek Bugajski

Tegoroczny wieczór sylwestrowy na wrocławskim Rynku odbył się pod hasłem "Kolory radości". Za scenariusz i reżyserię odpowiadał Konrad Imiela.

Jako pierwszy na scenie pojawił się Paweł Gołębski w towarzystwie DJ. Jak bawią się goście na Rynku?

 

Potem przyszła pora na prawdziwą muzyczną bombę - Lecha Janerkę.

W Nowy Rok wprowadził nas koncert 100 lat wolności. O północy wybrzmiała piosenka Marka Grechuty "Świecie nasz". W zabawie sylwestrowej przed ratuszem wzięło udział kilka tysięcy ludzi. Było kolorowo, głośno i bezpiecznie. Po pokazie laserów głos ze sceny zabrał prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

- Niech żyje Wrocław! Niech żyje Polska! Szczęśliwego Nowego Roku 2018! Przed chwilą wystrzeliliśmy krasnala w kosmos będzie udany rok! Wszystkiego najlepszego! Dziękuję i pozdrawiam!

Koncert zakończył występ formacji Afromental, a zabawa trwała do pierwszej w nocy. 

Estrada, zaprojektowana była jako tętniące kolorami, mappingiem, wizualizacjami wyświetlanymi na LED-owych ekranach serce nocnej imprezy, stanęło na Placu Gołębim, przy pierzei północnej (koło Jasia i Małgosi).

Występ każdego kolejnego zespołu był oprawiony innymi dominującymi kolorami. - Ten tęczowy zamysł jest metaforą różnorodności, manifestem tolerancji - powiedział Konrad Imiela.

Na sylwestrowym koncercie wystąpili przede wszystkim artyści wrocławscy, jednak nie zabrakło także związanych z Wrocławiem gości. Wszyscy wykonawcy zagrali na żywo.

Na wrocławskim sylwestrze wystąpili:

Paweł Gołębski i DJ rozgrzewają publiczność przed rozpoczęciem koncertu

LECH JANERKA
CONGA LINE
NATALIA SIKORA: JANIS JOPLIN
KOZAK SYSTEM
100 LAT RADOŚCI
AFROMENTAL
Sylwestra poprowadzili Marta Dzwonkowska i Paweł Gołębski.

 11:15

Na wrocławskim rynku trwają ostatnie próby przed sylwestrową zabawą. Początek o 19.00, pół godziny później na scenę wyjdzie Lech Janerka. Publiczność usłyszy także Natalię Sikorę w repertuarze Janis Joplin, a noc zakończy występ zespołu Afromental. Reżyserem sylwestrowego koncertu pod hasłem "Kolory radości" jest Konrad Imiela, dyrektor teatru Capitol. Na rynku od rana był nasz reporter, który obserwuje próby i pyta o sylwestrowe plany.

O północy, zamiast fajerwerków, goście obejrzą na wrocławskim rynku teatralny pokaz pirotechniczny. Będzie czas na złożenie życzeń i wzniesienie toastu. Ze sceny zrobi to prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Cztery wejścia, dokładne kontrole tego co wnosimy, a także regularne patrole policji i staży miejskiej. Urząd miejski Wrocławia zapowiedział dziś, że zaplanowano już kwestie związane z zapewnieniem bezpieczeństwa podczas sylwestra na rynku.

Podobnie jak rok temu, na miejsce imprezy nie będzie można wnosić butelek, a także ostrych narzędzi czy broni. -W okolicy utrudniony będzie także wjazd samochodem, dlatego lepiej na miejsce wybrać się autobusem lub tramwajem - mówi producent imprezy Michał Pryszczewski:

Podczas imprezy zapewnione ma być także zabezpieczenie medyczne, karetki pogotowia będą stacjonować w okolicy Sukiennic.

O wszystkich wydarzeniach opowiada Konrad Imiela, reżyser sylwestra:

Część I

Część II

Część III

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować