Prezent dla szpitala we Wrocławiu: nowoczesne USG

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 28.12.2017, 23:35 | Zmodyfikowano: 28.12.2017, 23:35
A|A|A

zdj. mat.prasowe

Nowoczesne USG dla szpitala - prezydent Wrocławia przekazał sprzęt dla kliniki ginekologii i położnictwa przy ulicy Chałubińskiego. To już kolejna akcja organizowana przez wydział zdrowia urzędu miejskiego. Tradycyjnie przed końcem roku do jednej z porodówek trafia sprzęt potrzebny kobietom w ciąży lub noworodkom. Szefowa kliniki profesor Lidia Hirnle przyznaje, że USG bardzo się przyda. 

Przekazany dziś sprzęt kosztował prawie 85 tysięcy złotych. W ciągu 10 lat w ramach programu "Zdrowa matka i dziecko" gmina wsparła szpitale położnicze w mieście na kwotę blisko 5 milionów złotych. Dzięki tym działaniom powstały Ośrodki Diagnostyki Prenatalnej, cztery szkoły rodzenia, cztery ośrodki edukacyjno-informacyjne oraz wyposażono Bank Mleka Kobiecego.

Jak tłumaczy prezydent miasta Rafał Dutkiewicz realizowany do 2008 roku program przynosi realne efekty. Miejski program to nie tylko specjalistyczny sprzęt przekazywany na porodówki, ale także edukacja, między innymi szkoły rodzenia. Dzięki działaniom szpitali, lekarzy oraz gminy i samorządu Dolnego Śląska umieralność okołoporodowa w regionie spadła o połowę.

REKLAMA

To może Cię zainteresować