Jak wybrać idealną choinkę?

Dorota Kuźnik | Utworzono: 17.12.2017, 08:06 | Zmodyfikowano: 17.12.2017, 08:06
A|A|A

fot. pixabay.com

Jak świeże bułeczki rozchodzą się choinki z wrocławskich straganów. Jak mówią sprzedawcy - wiele osób znacznie wcześniej niż w ubiegłych latach zdecydowało się na kupno i ozdobienie świątecznego drzewka. Choć zapasy uzupełniane są na bieżąco, im bliżej świąt, tym drzewka bardziej przebrane, dlatego z  kupnem lepiej się pospieszyć. Jaką choinkę wybrać, żeby trzymała się najdłużej i co w tym roku cieszy się największą popularnością? - mówią sprzedawcy z wrocławskich stoisk:

- Jedna z najtańszych to jest świerk srebrny. Później łącznie z wysokością i także ceną do góry idzie świerk pospolity. Najładniejsza jest jodłą kaukaska. Nie wysycha szybko, a po wyschnięciu nie gubi nawet igieł

- Najchętniej idą świerki bo są najtańsze. Były od 40 złotych, a są teraz od 60.Tymczasem cena naturalnej ciętej jodły kaukaskiej przekracza nawet 250 złotych. Inwestycją na wiele lat może być choinka sztuczna, w tym sezonie najmodniejsze są choinki z gałązkami w kolorze białym, a  nowością są choinki... różowe.

foto tomab.pl


Dla tych, którzy pozostaną przy żywej choince radę na długowieczność choinki ma Anna Grobelna, klientka jednego ze straganów:

- Przede wszystkim musi być czysta, świeżo-zielona. Najlepiej kiedy księżyc idzie do góry to się wtedy wycina choinkę. Taka jest zasada. Wtedy te choinki nie opadają i są bardzo ładne i zielone.Najważniejsze jednak, żeby w przypływie księżycowej fazy lub fantazji, nie wycinać choinki z lasu na własną rękę. Próba kradzieży drzewka z terenu lasów państwowych może się dla nas skończyć karą od 500 złotych do nawet 5 tysięcy, jeśli sprawa trafi do sądu.

REKLAMA

To może Cię zainteresować