Śląsk na koniec roku wygrał z Jagiellonią 1:0

Michał Hamburger | Utworzono: 16.12.2017, 09:04 | Zmodyfikowano: 16.12.2017, 09:04

Wrocławianie pokonują Jagiellonię Białystok 1:0 w meczu 21. kolejki ekstraklasy. Grali nie tylko o trzy punkty, ale być może i o głowę trenera Jana Urbana. Bohaterami Śląska Arkadiusz Piech i Jakub Słowik.

Piłkarze Śląska rozpoczęli w następującym składzie: Jakub Słowik, Robert Pich, Piotr Celeban, Igors Tarasovs, Mariusz Pawelec, Michał Chrapek, Kamil Vacek, Łukasz Madej, Sito Riera, Arkadiusz Piech, Marcin Robak.

RELACJA MINUTA PO MINUCIE:

2 minuta. Nieudane zagranie Piecha do Robaka. Śląsk rozpoczął od ataku

3 minuta. Szybka odpowiedź Jagiellonii. W dobrej sytuacji był Novikovas, ale nie wykorzystał dogodnej okazji do zdobycia pierwszego gola.

5 minuta. Dobra akcja Picha. Słowak faulowany przed polem karnym Jagiellonii. Michał Chrapek uderzył z 27 metrów nad poprzeczką.

9 minuta. Na kilku metrach Novikovas zostawił Madeja, dośrodkował w pole karne, gdzie czekał Cernych. Został zatrzymany przez obrońców Śląska.

14 minuta. Madej dośrodkował z prawej strony do Robaka. Drugi strzał napastnika w tym meczu, drugi niecelny.

18 minuta. Śląsk domagał się rzutu karnego. Piłkę dośrodkował Madej, wg wrocławian w polu karnym obrońca gości zagrał ręką. Sędzia Stefański był innego zdania.

22 minuta. Doskonała akcja gospodarzy. Koronkowo piłkę wymieniali Piech i Robak. Ostatecznie ten pierwszy trafił w słupek.

23 minuta. Novikovas tym razem trafiał w słupek bramki bronionej przez Słowika.

31 minuta. Novikovas zmarnował sytuację nie do zmarnowania! Sam na sam ze Słowikiem, a nawet nie trafił w światło bramki. Oddał strzał w boczną siatkę.

37 minuta. Szczęśliwie wywalczony przez Śląsk rzut rożny. Wrocławianie nie potrafili po stałym fragmencie stworzyć zagrożenia, ale chwilę później Chrapek zagrał w pole karne gdzie został Celeban. Obrońca nie potrafił skutecznie wykończyć akcji.

40 minuta. Powinno być 1:0. Nieporozumienie między Pawełkiem i Runje. Z tego prezentu nie skorzystał Arkadiusz Piech, który nie spodziewał się błędu rywali.

43 minuta. Końcówka dla Jagiellonii, ale Śląsk wytrzymał napór rywala.

45 minuta. Do przerwy na Stadionie Miejskim we Wrocławiu remis 0:0.

46 minuta. Dobra akcja Śląska. Robak znalazł się w dogodnej sytuacji, nie trafił w bramkę, ale wcześniej sędzia odgwizdał pozycję spaloną.

49 minuta. Chrapek z wolnego na głowę Celebana. Broni Pawełek.

53 minuta. Doskonale zagrywa Chrapek. Sytuację wykorzystana przez Arkadiusza Piecha. Jego czwarty gol w trzecim kolejnym meczu.

57 minuta. Karny dla Jagiellonii, ale Słowik bohaterem. Broni strzał Novikovasa. Przy dobitce Świderski trafia w poprzeczkę.

58 minuta. Znów kapitalnie Michał Chrapek. Z daleka strzela Riera i doskonałą obroną popisuje się Pawełek.

64 minuta. Wymiana Picha z Piechem. Ten drugi wstrzelił piłkę, ale jego podanie zatrzymało się na drugim obrońcy.

73 minuta. Za wysokie dośrodkowanie Madeja. Piech i Robak nie doczekali się na piłkę.

77 minuta. Kolejna akcja Śląska. Riera jednak wprost w Pawełka.

83 minuta. W pole karne wpadł Cernych, ale naciskał go Celeban.

86 minuta. Jagiellonia ma zdecydowaną przewagę. W ciągu kilkudziesięciu sekund miała dwie dogodne okazje.

90 minuta. Śląsk wygrywa ostatni mecz w 2017 roku.