Angielski koniec Śląska

Michał Hamburger | Utworzono: 10.12.2017, 01:39 | Zmodyfikowano: 10.12.2017, 01:39

zdj. slaskwroclaw.pl

Piłkarze Śląska wrócili do swojej twierdzy, w której zawsze są mocni. Zespół Jana Urbana po przegranej w Gdańsku chciał powtórzyć ostatnie zwycięstwo z własnego boiska, odniesione w derbach przeciw Zagłębiu. Nie udało się. W meczu ekstraklasy z Piastem Gliwice padł remis 2:2.

Drużyna z Wrocławia rozpoczęła mecz w następującym składzie: 27 Jakub Słowik, 17 Mariusz Pawelec,
3 Piotr Celeban, 32 Igors Tarasovs, 5 Augusto, 6 Michał Chrapek, 22 Sito Riera, 16 Robert Pich,
7 Jakub Kosecki, 29 Arkadiusz Piech, 9 Marcin Robak.

1 minuta. Śląsk przed stratą gola ratuje Słowik. Augusto oszukany przez Maka, który wyłożył piłkę Valencii. Ten przegrał pojedynek z golkiperem.

2 minuta. Śląsk prowadzi 1:0. Dośrodkowanie Mariusza Pawelca na bramkę zamienił Arkadiusz Piech. Kapitalny strzał z 20 metrów.

9 minuta. Vassiljev uderzył, a po rykoszecie Słowik z trudem odbił piłkę na słupek! Bramkarz Śląska bohaterem drużyny.

15 minuta. Mecz obfituje w ofensywne zagrania. Śląsk ma przewagę, ale Piast groźnie kontratakuje. Zaczął padać śnieg.

23 minuta. Wrocławianie stworzyli sobie kolejną dobrą okazję. Robak nie przyjął piłki po podaniu Celebana.

30 minuta. Piast teraz na połowie Śląska. Największe zagrożenie stwarza Vassiljev. Po jego dośrodkowaniu z rożnego Uros Korun miał idealną okazję do wyrównania. Nie trafił jednak w światło bramki.

36 minuta. Co Tarasovs chciał zrobić, wie tylko on sam. Podał piłkę do Papadopulosa, który wygrał sytuację sam na sam ze Słowikiem i doprowadził do wyrównania.

42 minuta. Riera zagrywa z wolnego w pole karne Piasta. Dobra interwencja obrońców gości.

45 minuta. Śląsk zaatakował na finiszu pierwszej połowy. Bez efektu. Po 45 minutach remis 1:1.

52 minuta. Na boisku już dwóch rezerwowych Śląska. Jan Urban nie czeka i posyła do boju Madeja i Vacka.

59 minuta. Pierwszy strzał w meczu Robaka. Górą Szmatuła, który odbija piłkę na rzut rożny.

65 minuta. Wzorowa kontra Śląska. Pich z prawej strony idealnie dośrodkowuje do Arkadiusza Piecha, który zdobywa swoją drugą bramkę w meczu. Wrocławianie prowadzą 2:1.

70 minuta. Piast próbuje doprowadzić do wyrównania. Śląsk nastawiony na grę z kontry. Walka toczy się w strefie środkowej boiska.

79 minuta. Powinno być 3:1. Robak jednak trafił w poprzeczkę. Kolejna dobra zespołowa akcja Śląska.

85 minuta. Groźnie wyglądająca kontuzja Jakuba Koseckiego. Opuścił boisko.

87 minuta. Wyrównanie Piasta. Dośrodkowanie z rzutu wolnego na gola zamienił były piłkarz Śląska Karol Angielski.

90 minuta. Śląsk próbuje jeszcze zmienić wynik spotkania. Wrocławianie stwarzają sobie okazję, ale mecz kończy się podziałem punktów.