Bryły Platona | Joanna Babula "Zobaczenia"

Radio RAM na podst. mat. prasowych | Utworzono: 06.12.2017, 17:30 | Zmodyfikowano: 06.12.2017, 17:30
A|A|A

mat. prasowe

JOANNA BABULA - w 2016 r. ukończyła studia podyplomowe na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie pod kierownictwem prof. Romana Łaciaka. Dyplom obroniła z oceną celującą. Z wykształcenia również mgr inż. geofizyk, AGH, Kraków. Zawodowo zajmuje się ilustracją dziecięcą w zakresie książki edukacyjnej. Na swoim koncie ma kilkadziesiąt opublikowanych tytułów.

BRYŁY PLATONA – to wspólna inicjatywa Galerii Sztuki Platon oraz wrocławskiej Klubokawiarni Mleczarnia pod patronatem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu mająca na celu wyróżnienie i uhonorowanie młodych debiutujących twórców. Przedsięwzięcie skierowane jest do studentów i młodych absolwentów kierunków artystycznych uczelni wyższych z całej Polski. Jest to inicjatywa społeczna, której celem jest promocja i edukacja debiutujących twórców w zakresie funkcjonowania na rynku sztuki i późniejszej działalności artystycznej. 

Zobaczenia to cykl obrazów, który powstał w latach 2016 - 2017 po ukończeniu przez artystkę Studiów Podyplomowych na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Inspiracją dla wielu z nich stało się miejsce, z którego pochodzi, gdzie nadal mieszka - Mościce. Jest to dzielnica Tarnowa, miasta nieśmiałego co do wielkości, ale za to dumnego ze współistnienia z gigantem chemicznym - Zakładami Azotowymi. Wszelkie architektoniczne struktury znajdujące się na obrazach mają swoje powiązania z autentycznymi obiektami. Czy jednak stanowią one istotę przekazu? A może miejsce stało się jedynie otwarciem dla namysłu nad dalece innym tematem...?”

REKLAMA

To może Cię zainteresować