Aktorzy Pantomimy z medalami Gloria Artis

Radio RAM na podst. mat. prasowych | Utworzono: 06.12.2017, 16:13 | Zmodyfikowano: 06.12.2017, 16:13
A|A|A

fot. Natalia Kabanow

Brązowymi Medalami „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” uhonorowano aktorów WTP za zasługi na rzecz rozwoju kultury. Odznaczenia nadane zostały przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotra Glińskiego, a wręczy je Wicewojewoda Dolnośląski Kamil Krzysztof Zieliński. Uroczystość odbędzie się po przedstawieniu „Bachantki” na Scenie na Świebodzkim.

Anna Nabiałkowska pracuje w zespole artystycznym Wrocławskiego Teatru Pantomimy od 1987 roku. Zagrała blisko 30 ról w przedstawieniach Henryka Tomaszewskiego, w tym m.in. w „Hamlecie – ironii i żałobie”, „Akcji – śnie nocy letniej”, „Kaprysie”, czy „Tragicznych grach”. W swoim dorobku artystycznym ma również role w przedstawieniach Jana Klaty, Aleksandra Sobiszewskiego, Pawła Passiniego, Maćko Prusaka.
Mariusz Sikorski w zespole artystycznym WTP jest od 26 lat. Od tego czasu zagrał w blisko 30 przedstawieniach, w tym m.in. w „Hamlecie – ironii i żałobie”, „Akcji – śnie nocy letniej”, „Synu marnotrawnym” i w ostatnim przedstawieniu Tomaszewskiego - „Tragicznych grach”. Kreował również role w przedstawieniach Jana Klaty, Bogdana Kocy, Leszka Mądzika, Maćko Prusaka.
Artur Borkowski w zespole aktorskim WTP jest od 21. Grał w przedstawieniach Henryka Tomaszewskiego, w tym m.in. w „Hamlecie – ironii i żałobie”, „Akcji – śnie nocy letniej”, „Synu marnotrawnym”, „Cardenio i Celindzie” oraz w spektaklach Jana Klaty, Aleksandra Sobiszewskiego, Stefana Niedziałowskiego, Leszka Mądzika.

Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” jest nadawany osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego. 


Na zdj. Anna Nabiałkowska i Mariusz Sikorski w przedstawieniu "Bachantki", fot. Natalia Kabanow

REKLAMA

To może Cię zainteresować