Bloki - dogrywka MIASTOmovie

Jan Pelczar | Utworzono: 05.12.2017, 12:18 | Zmodyfikowano: 05.12.2017, 12:18
A|A|A

zdj. MIASTOmovie

Suplement 5. MIASTOmovie otworzy wrocławska premiera dokumentu "Bloki" w reżyserii Konrada Królikowskiego w Kinie Nowe Horyzonty.  Po projekcji filmu zaplanowano prezentację modelowego osiedla Wrocławia "Nowe Żerniki" oraz moderowana przez Michała Syskę dyskusja, w której udział wezmą: reżyser filmu "Bloki" Konrad Królikowski, architekt i jeden z inicjatorów powstania modelowego osiedla Nowe Żerniki Zbigniew Maćków oraz Krzysztof Ziental – historyk sztuki i zabytkoznawca. 

Mikołajowy spacer na MIASTOmovie poprowadzi Krzysztof Ziental. Wraz z radną i aktywistką osiedlową Joanną Klimą, zabierze on uczestników na architektoniczno-sentymentalną przechadzkę po Szczepinie.

Na dwa ostatnie dni MIASTOmovie przeprowadza się do Muzeum Architektury. Podczas czwartkowego spotkania, zatytułowanego "Miasta-ogrody – świat i Wrocław, utopia i rzeczywistość", Agata Gabiś opowie o genezie i rezultatach koncepcji miasta-ogrodu.

Piątkowe zamknięcie suplementu to wykład Przemysława Chimczaka "Coliving. Nowa forma mieszkaniowa czy chwyt marketingowy?".

O wszystkich częściach dogrywki MIASTOmovie opowiadał Gość w RAM-ie: Lech Moliński. Razem spróbowaliśmy odpowiedzieć na niektóre z pytań, które mogą pojawić się podczas dyskusji 

Pełen program wydarzenia dostępny jest na stronie internetowej MIASTOmovie. 

REKLAMA

To może Cię zainteresować