Znamy zwycięzców tegorocznych Wrocławskich Nagród Muzycznych i Teatralnej

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 05.12.2017, 09:33 | Zmodyfikowano: 05.12.2017, 09:33
A|A|A

Grafika dyplomu dla Giovanniego Antoniniego z 2015 roku, aut. Joanna Gniady

W kategorii Muzyka Poważna wyróżniono Christiana Danowicza za pomysł i realizację wspólnej płyty orkiestry Leopoldinum oraz Atom String Quartet pt. „Made in Poland". Płyty, która "powstała z twórczego zachwytu nad polskim folklorem" - jak podkreślili jurorzy.
Mówi Christian Danowicz, skrzypek i koncertmistrz Leopoldinum.

W kategorii Muzyka Rozrywkowa zwycięzcami okazali się wrocławscy muzycy z zespołu EABS. Ich nagrodzono za płytę „Repetitions (Letters to Krzysztof Komeda)" będącą współczesnym spojrzeniem na tradycję muzyki jazzowej.
- Cieszymy się, że jesteśmy doceniani we własnym mieście. Tą płytą chcieliśmy pokazać kompozycje Komedy inaczej niż inni - mówi Marek Pędziwiatr z EABS.

Wrocławska Nagroda Teatralna powędrowała do duetu Maria Wojtyszko - Jakub Krofta, czyli autorki i reżysera sztuki "Piekło Niebo" Wrocławskiego Teatru Lalek. Spektakl opowiada historię matki, która ginie w wypadku i robi w zaświatach wszystko, by wrócić na ziemię do syna. Jakub Krofta:

Wrocławskie Nagrody przyznaje grono ekspertów i dziennikarzy specjalizujących się w kulturze wraz z przedstawicielami Urzędu Miasta - fundatora wyróżnień. Wszyscy laureaci to również laureaci Emocji - nagród Radia Wrocław Kultura. Christian Danowicz otrzymał radiową statuetkę w ubiegłym roku, a album EABS i spektakl "Piekło Niebo" wyróżniono w tegorocznej edycji. 

REKLAMA

To może Cię zainteresować