Leszek Możdżer i Holland Baroque - "Earth Particles"(płyta tygodnia)

Radio RAM na podst. materiałów wydawcy | Utworzono: 26.11.2017, 14:45 | Zmodyfikowano: 26.11.2017, 14:45
A|A|A

fot. mat. prasowe


Świeżutki (premiera 25 listopada 2017), nowiutki album z muzyką... no właśnie: klasyczną? Niby tak, ale jak dojdziecie do ostatniego utworu na płycie - już nie będziecie tak bardzo pewni.

Holland Baroque zdobył światowe uznanie za swoje wyjątkowe, świeże podejście do muzyki historycznej i piękne brzmienie. Ich koncerty emanują wyjątkową energią wynikającą z inspirujących relacji pomiędzy artystami oraz szczególnego zaangażowania całego zespołu w wykonywaną muzykę. Możdżer i Holland Baroque Society, czyli Bachowski fundament i jazzowy temperament mają ze sobą zaskakująco wiele wspólnego, a nowy, specjalnie napisany repertuar to kolejny etap konsekwentnie realizowanej artystycznej wizji zacierającej granice pomiędzy muzyką klasyczną i jazzem. 

To holenderski zespół zwrócił się do Leszka Możdżera z propozycją napisania materiału na ten album. 


 
Leszek o współpracy z Holland Baroque - "Oto nagle znalazłem się wśród ludzi bardzo podobnych do mnie. Ludzi, którzy szczerze szukają piękna i prawdziwie kochają muzykę. Podczas prób okazało się, że każdy dźwięk ma znaczenie, każda kolejna sekunda kompozycji odsłaniała się przed nami powodując wybuchy naturalnej radości. Dyskutowaliśmy nad każdym fragmentem, by potem i tak wykonać go zupełnie inaczej niż się umówiliśmy. Pramagia muzyki podpowiadała nam kolejne rozwiązania tak sugestywnie, że nawet dyskusje przestały nam być potrzebne. Po prostu graliśmy i uśmiechaliśmy się, uśmiechaliśmy się i graliśmy jeszcze raz. Nurt muzyki porywał nas, pomysły pojawiały się nagle, ale w sposób oczywisty, a radość stawała się integralną częścią kompozycji.”

Album do kupienia  także na stronie www. mozdzer.com

8 grudnia usłyszymy Leszka Możdżera i Holland Baroque na żywo we Wrocławiu w Narodowym Forum Muzyki. 
 
 

REKLAMA

To może Cię zainteresować