„Ryby na niby" Ogólnopolski Konkurs Plastyczny Dla Dzieci i Młodzieży w CK Agora

Radio RAM na podst. mat. prasowych | Utworzono: 24.11.2017, 15:53 | Zmodyfikowano: 24.11.2017, 15:53
A|A|A

mat. prasowe CK Agora

Tematem przewodnim konkursu plastycznego zostały stworzenia wodne. Organizatorzy konkursu zapraszają do kreatywnej i twórczej interpretacji tematu „Ryby na niby".
Wzory, kolory, faktury i kształty ryb oraz innych stworzeń morskich stanowią nieograniczone pole plastycznych interpretacji, a także wspaniałe inspiracje do tworzenia wyjątkowych prac plastycznych. Tytuł podany w formie żartobliwej rymowanki ma sprawić, że uczestnicy podejdą do tematu w sposób mniej konwencjonalny i oderwą się od realistycznego wizerunku ryby.

W grę wchodzą prace z zakresu malarstwa, grafiki, rzeźby, płaskorzeźby, a także kolaże i inne techniki własne. Konkurs w czterech kategoriach wiekowych: dzieci w wieku  6 lat, dzieci w wieku 7- 9 lat, dzieci w wieku 10- 12 lat oraz młodzież w wieku 13-16 lat.

Celem konkursu jest promowanie twórczej aktywności dzieci i młodzieży, rozwijanie ich wyobraźni, pomysłowości i abstrakcyjnego myślenia. Prace będą oceniane pod względem  doboru środków wyrazu plastycznego, oryginalność, sposobu interpretacji tematu oraz walorów estetycznych.
Zgłoszenia można wysyłać do 12 lutego 2018 roku. 

Zwieńczeniem konkursu będzie wystawa najlepszych prac w galerii Centrum Kultury Agora. Wernisaż oraz uroczyste rozdanie nagród obędzie się 27 lutego o godz. 13.00.

Koordynator:
Anna Pawlina / anna.pawlina@ckagora.pl / Tel.71/325 14 83 w. 109

Szczegółowe informacje o konkursie na stronie internetowej:
http://www.ckagora.pl/ryby-na-niby-ogolnopolski-konkurs-plastyczny-dla-dzieci-i-mlodziezy/

REKLAMA

To może Cię zainteresować